Барса се провали срещу Валенсия на "Местая"(ВИДЕО)

Двата тима не се победиха

Валенсия и Барселона завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Това е пореден неуспешен резултат за отбора на Шави, който няма успех в три поредни срещи. Каталунците поведоха в резултата в 55-ата минута след майсторска атака, завършена от Жоао Феликс, но 15 минути по-късно Уго Гиямон възстанови паритета с прекрасен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Иняки Пеня.

Каталунците са на 3-ата позиция с 35 точки, но изоставането им от лидера Жирона може да бъде 9 точки в края на кръга. "Прилепите" на 10-ти с 20 пункта.

Валенсия можеше да открие резултата още във втората минута, но Иняки Пеня се отчете със страхотно спасяване. Роман Яремчук получи топката в наказателното поле и се обърна. Той отправи хубав удар по земя към левия ъгъл, но вратарят на Барселона успя да се намеси и да избие в корнер.

16 минути по-късно и отборът на Шави създаде първата си опасност, като Роберт Левандовски стреля от далечно разстояние. Гиорги Мамардашвили обаче бе на точното място и спаси.

В 28-ата минута отново Левандовски се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи акробатичен удар, но стражът на домакините показа отличен рефлекс и не допусна топката да навести мрежата му.

По-добрата игра на Барса продължи и Педри пробва късмета си от границата на пеналтерията. Изпълнението му премина над напечната греда.

В 37-ата минута Валенсия създаде хубава атака, която бе завършена от Уго Дури. Неговият изстрел с глава обаче премина встрани от вратата на Пеня.

В началото на втората част Френки Де Йонг намери Жоао Кансело на дясното круло. Той проби по десния фланг и намери Илкай Гюндоган на много добра позиция в пеналтерията, но ударът на полузащитника бе неточен.

В 55-ата минута Барселона поведе. Де Йонг изведе по прекрасен начин Рафиня, който продължи към Жоао Феликс. Португалецът нямаше как да пропусне на празна врата.

12 минути по-късно Роналд Араухо намери Рафиня с дълъг пас, той финтира защитник на домакините и стреля от малък ъгъл, но Мамардашвили се намеси. Повторенията показаха, че топката е напуснала очертанията на терена преди бразлиският атакуващ футболист на каталунците да я достигне.

В 70-ата минута Валенсия успя да изравни резултата. След добре развита атака по десния фланг се стигна до балонно центриране. Защитата на Барселона не успя да се намеси добре, топката стигна до Уго Гиямон и той преодоля Пеня с феноменален удар от границата на наказателното поле.

Няколо минути след това Де Йонг отново показа погледа си върху играта и изведе Феран Торес, но испанецът направи пропуск от близко разстояние и Мамардашвили отново спаси.

В 82-ата минута Барса пропусна златна възможност за втори гол. Феран подаде към Рафиня, който напредна, но провяи егоизъм и вместо да подаде към свой съотборник, реши да завършва сами и ударът му не спасен от Мамардашвили.

Емери: Искам да спечеля Висшата лига и Шампионската лига с Астън Вила