Барса шамароса 5 пъти Алмерия в първия полуфинал за купата (видео)

Лео Меси с два гола и асистенция

Отборът на Барселона продължава да доминира по испанските терени, след като тази вечер хората на Пеп Гуардиола размазаха тима на Алмерия в първи полуфинал от турнира за Купата на Краля с 5:0. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп”, а мегазвездата на каталунците Лео Меси се отчете с поредните си два гола за „блаугранас”. Останалите попадение за каталунците бяха дело на Вия, Педро и Кейта.

Двубоят започна с очакван масиран натиск на Барса и неточен удар на Меси в 5-та минута. 4 минути по-късно обаче, аржентинецът не сбърка, след като бе намерен на границата на наказателното поле от Педро и след шут с левия крак изведе домакините напред в резултата – 1:0.

Още в следващата си атака „блаугранас” нанесоха втори тежък удар на своя противник, лслед като Шави изведе Вия в наказателното поле, а нападателят с техничен изстрел в далечния ъгъл удвои преднината на своите.

Натискът на Барселона продължи и след това попадение и в 16-ата минута Иниеста подаде за Меси в наказателното поле, а аржентинецът с удар под плонжа на стража на Алмерия направи преднината на домакините класическа.

В 30-ата минута крахът за гостите стана пълен, след като Шави центрира от фаул, а Педро игра с глава и насочи топката в горния десен ъгъл на Алмерия за разгромното 4:0.

До края на полувремето с по един пропуск се отчетоха Крусат и Меси, но нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при 4 гола аванс за Барса.

Втората част също премина изцяло под диктовката на каталунците, но през вторите 45 минути те не изглеждаха чак толкова жадни за попадения. Все пак в 52-ата минута Барселона можеше да води с 5:0, но ударът на Максуел срещна гредата.

Последваха пропуски Адриано, Масчерано и Педро, а с неточни изстрели за гостите се отличиха Гойтом и Улоа.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Кейта оформи крайното 5:0, след като бе изведен в наказателното поле от Меси и с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл.

Полуфиналният реванш за Купата на Краля между Алмерия и Барселона пък ще бъде следващата седмица.

Състави:

Барса: Пинто, Адриано, Пике, Абидал, Максуел (Милито 83’), Масчерано, Шави (Кейта 75’), Иниеста, Меси, Вия (Афелай 66’), Педро

Алмерия: Естебан, Маседо, Пелерано, Гарсия, М’Бами, Луна, Варгас, Пиати (Ортис 85’), Корона (Уче 62’), Крусат, Гойтом (Улоа 76’)

Жълти картони: Варгас (Алмерия)

Стадион: „Ноу Камп”
Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)