Барселона е все по-близо до Канте

Барселона е все по-близо до Канте

Халфът на Челси няма да продължи договора си с лондончани

Барселона е близо до привличането на звездата на Челси Н'Голо Канте със свободен трансфер през лятото. Договорът на полузащитника със „сините“ изтича през юни, което означава, че той може да започне преговори с чуждестранни клубове още от януари.

Според „SPORT“, Барса води в битката за французина и вече е осъществил контакт с агентите на Канте, като основата за предварително споразумение на практика е готова. Сделката между „Блаугранас“ и френския национал може да бъде завършена до края на януарския трансферен прозорец. Двете страни преговаряха и миналото лято, но тогава каталунският гранд реши да се подсили в други зони на терена.

В Барселона обаче са загрижени относно контузиите на 31-годишния футболист. Канте не е играл от средата на август и все още не няма записан мач под ръководството на мениджъра Греъм Потър от назначението му през септември. Това се дължи на контузия на подколянното сухожилие, която му коства мястото в отбора на Франция за Световното първенство и може да го остави до още три месеца извън игра.

Ето защо Барселона следи и други полузащитници, които ще стана свободни агенти през лятото. Сред тях са съотборникът на Канте в Челси - Жоржиньо, както и звездата на Манчестър Сити Илкай Гюндоган.

Бетис пропиля два гола срещу Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Бетис постигна изключително важно равенство 2:2 като гост на Реал Сосиедад в мач от 35-ия кръг на Ла Лига.

Най-бързият гол в историята донесе ценна победа на Юве (ВИДЕО)

Ювентус постигна трудна, но изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Лече в двубой от 36-ия кръг на Серия „А“.

Гьозтепе на Мъри с важна победа, Галатасарай е шампион (ВИДЕО)

Отборът на Станимир Стоилов Гьозтепе (Измир) запази надеждите си да се класира за участие в турнира на УЕФА Лига на конференциите, след като спечели с 2:1 на своя стадион „Гюрсел Аксел“ срещу Газиантеп ФК в 33-ия кръг.

Луис Енрике: Нямаме търпение за финала в Будапеща

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике иска отборът му да се съсредоточи върху силен завършек на кампанията си във френската Лига 1, преди да насочи вниманието си към финала на Шампионската лига.

Атлетико загуби неочаквано от Селта в Мадрид (ВИДЕО)

Галисиций спряха серията си от 3 загуби като гости

Олимпик Марсилия отстрани Обамеянг – пръскал с пожарогасител

Стигна се до инцидент със служител, на който нападателят вече се е извинил