Барселона и Байерн в битка за вратаря на Брайтън

Барселона и Байерн в битка за вратаря на Брайтън

Барселона и Байерн Мюнхен проявяват интерес към вратаря на Брайтън – Барт Вербрюген

22-годишният холандски страж направи впечатление по време на четвъртфиналните мачове от Лигата на нациите срещу Испания, като пази и в двете срещи. Въпреки че Холандия отпадна след дузпи, Вербрюген показа класа, като спаси удар на звездата на Барселона Ламин Ямал.

След впечатляващото си израстване в Брайтън, където утвърди позицията си на титулярен вратар, Вербрюген вече има 20 мача за националния отбор на Холандия. Според испанското издание SPORT, Барселона внимателно следи развитието на младия вратар, който е смятан за един от най-перспективните играчи на своята позиция и цената му вече е над 60 милиона паунда. Вратарите Лукас Шевалие от Лил и Марчин Булка от Ница също са в трансферния списък на каталунците.

Ако обаче Барселона се забави твърде много, Байерн Мюнхен може да се възползва от ситуацията. Според “The Telegraph”, германският гранд подготвя оферта за Вербрюген, който се разглежда като дългосрочен наследник на Мануел Нойер. Брайтън оценява своя страж на около 60 милиона паунда, което би било сериозна печалба спрямо 16,3 милиона паунда, платени за него преди две години.

 

Левандовски приключи с Барселона

Нападателят Роберт Левандовски ще напусне Барселона в края на сезон 2025/2026, според журналиста Томаш Влодарчик от полското издание Meczyki.

Дембеле: Няма да прекаляваме с празненствата, след три дни имаме мач

Нападателят на ПСЖ Усман Дембеле коментира победата с 2:0 над Ланс в отложен мач от 29-ия кръг на френското първенство.

Барселона изпусна шанса си да завърши сезона със 100 точки (ВИДЕО)

Алавес спря победната серия на каталунците

ПСЖ официализира шампионската си титла в гостуване на сребърния медалист (ВИДЕО)

Парижани се наложиха с 2:0 над Ланс

Интер триумфира с Купата за мечтан дубъл в Италия (ВИДЕО)

“Нерадзурите” не оставиха шансове на Лацио във финала

Манчестър Сити мина с класика през Кристъл Палас (ВИДЕО)

“Гражданите” остават с надеждата за грешка на Арсенал