Барселона измъкна ценни три точки от Порто (ВИДЕО)

Роберт Левандовски се контузи, но Феран Торес спаси победата

Барселона победи Порто с минималното 1:0 като гост и записа втори успех в група H на Шампионската лига. Единственото попадение падна в първата минута на добавеното време на първата част, а негов автор бе Феран Торес, който замени контузения Роберт Левандовски.

Каталунците са първи в групата с 6 точки, а "драконите" са втори с 3, колкото има и Шахтьор Донецк.

Първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Марк-Андре тер Щеген спаси удар на Стивън Еустакио. Три минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважение от Антъни Тейлър.

В 33-ата минута Роберт Левандовски бе заменен принудително от Феран Торес, след като получи контузия след остро влизане на Давид Кармо. 10 минути по-късно Тареми отправи точен удар, който обаче по никакъв начин не затрудни Тер Щеген.

В първата минута на добавеното време каталунците откриха резултата. Ромарио Баро допусна сериозна грешка в центъра на терена и топката му бе отнета от Илкай Гюндоган, който изведе Феран. Испанецът не сбърка и прати топката под плонжа на Коща.

Второто полувреме започна с хубав изстреал на Жоао Марио, който мина на сантиметри над напречната греда на вратата на каталунците. В 53-ата минута Тареми изведе с фамозен паса Пепе, който обаче се забави. Това позволи на Жул Кунде да го настигне и да му избие топката точно преди да нанесе удар към вратата.

В 71-ата минута Галено напредна и с хубав удар в далечния ъгъл принуди германския вратар на Барса отново да показва класата си. Шест минути по-късно Порто получи правото да изпълни дузпа. Еустакио овладя топката, а при опита си да го спре, Жоао Кансело игра с ръка. Последва обаче намеса на ВАР и 11-метровият наказателен удар бе отменен заради игра с ръка на полузащитника на "драконите".

Рой Кийн: Халанд е разглезено момченце

Легендата на Ман Юнайтед нападна острието на "гражданите"

Луис Енрике преди реванша с Борусия: Просто искаме да победим