Барселона постави колосална цена на защитник

Барселона постави колосална цена на защитник

Вижте колко струва Роналд Араухо

Барселона постави колосална цена от 100 милиона на евро на най-добрия си бранител Роналд Араухо. 25-годишният уругвайски национал е следен от доста клубове от Европа, а на "Камп Ноу" обмислят вариант да го продадат, за да стабилизират бюджета. Това обаче ще се случи само, ако в клуба пристигне оферта, която да задоволява финансовите изисквания на каталунците, съобщава "Спорт".

В последните месеци се говореше, че Араухо е желан от Манчестър (Юнайтед) и от Байерн (Мюнхен). На този етап обаче никой от двата клуба не е склонен да плати подобна сума, за да си осигури услугите му. От друга страна обаче и двата клуба могат да предложат доста по-добра заплата на бранителя и това може накара самия играч да притисне шефовете на Барса за трансфер.

Ако все пак до сделка не се стигне и Араухо остане на "Камп Ноу", в клуба може да помислят да му предложат удължаване на договора, който изтича през 2026 година. Така хем каталунците няма да се притесняват, че могат след време да го изпуснат без пари, а междувременно и самият играч ще получи увеличение на възнагражданието си и това ще намали евентуално напрежение между него и шефовете.

От испанския гранд няма активно да търсят купувачи за Араухо, но ако такива се появят, със сигурност ще последват преговори. Единствената причина "каталунците" да се разделят с един от най-добрите си играчи е, че така могат да напълнят касата си и да се справят по-лесно с изискванията за Финансов феърплей. А евентуалната продажба на уругваеца няма да е чак такъв проблем, къй като Шави Ернандес има достатъчно играчи в центъра на отбраната.

Валенсия с нов разочароващ резултат, не успя да победи Майорка на "Местая"(ВИДЕО)

Затъването на "прилепите" продължава с пълна сила

Ханзи Флик ще реши след края на сезона дали да остане в Барселона

Германският треньор се наслаждава на ежедневието си в настоящата ситуация

Дортмунд на 6 точки от върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха дербито на двете Борусии

Милан иска да си върне Тиаго Силва

41-годишният защитник прекрати договора си с Флуминензе

Интер се провали срещу Болоня и отпадна на 1/2-финалите за Суперкупата (ВИДЕО)

Това се случи след дузпи

Фабиан Нюрнбергер влезе като смяна за Дармщад при ремито срещу Падерборн (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха реми 2:2

Огромен скандал избухна в Нова Зеландия: Наказаха национал за 5 години

Причината за това са нелегални залози

Къртис Джоунс: Салах се извини пред отбора

Той даде интересно интервю след ремито с Лийдс

Голям проблем за Борнемут! Тайлър Адамс пропуска три месеца заради травма в коляното

Това обяви мениджърът на тима Андони Ираола