Успехът се оказа исторически, тъй като каталунците спечелиха всичките си 19 домакинства в първенството през този сезон. За последно Реал Мадрид постигна подобно постижение у дома през сезон 1985/86, като тогава домакинствата са били 17.
Шампионите доминираха през първото полувреме, като отправиха повече удари и имаха по-висока точност, а притежанието на топката достигна 67% в тяхна полза.
Въпреки петте удара в очертанията на вратата, Барселона реално застраши противниковия тим само веднъж – при попадението на Рафиня от пряк свободен удар в 28-ата минута. Той изчака движението на вратаря надясно и прати топката в долния ляв ъгъл.
През второто полувреме Бетис започна по-активно и опита бързи атаки, но не успя да създаде сериозна опасност в последната третина.
В 62-ата минута натискът на гостите беше прекъснат след грешка на защитника им Ектор Бейерин, който подари топката на Рафиня. Той имаше време да се нагласи и реализира в долния десен ъгъл за 2:0.
Пет минути по-късно реферът Гийермо Куадра отсъди дузпа за Бетис след спорна ситуация. Иско не успя да овладее добре топката в наказателното поле на Барселона и падна при контакт с Гави. След преглед на ситуацията съдията остана на своето решение, а Иско реализира от бялата точка в долния десен ъгъл.
В 74-ата минута Жоао Кансело оформи крайното 3:1 с техничен завършек, след като се включи в атака и прати топката в долния десен ъгъл.




















