Барселона се класира за полуфиналите за Купата на краля, след като победи Албасете с 2:1 в първия четвъртфинал от турнира.
На “Естадио Карлос Белмонте” Барселона можеше да поведе още в 7-ата минута, но удар на Маркъс Рашфорд мина покрай лявата греда.
В 39-ата минута Барселона проведе добра атака, при която Френки де Йонг бе фронтално срещу вратата на границата на наказателното поле и подаде вдясно от себе си към Ламин Ямал, който вкара красив гол с удар от воле - 1:0 за Барса!
В 56-ата минута Маркъс Рашфорд центрира от ъглов удар вдясно от вратата на домакините и Роналд Араухо с глава реализира второ попадение за каталунците!
В 68-ата минута вратарят на Албасете отново бе на висота, този път при изстрел на Феран Торес. Домакините от провинция Ла Манча имаха шанс в 73-ата минута, но удар на Хефте Бетанкор с глава мина над вратата.
В 84-ата минута Бетанкор успя да прати топката в мрежата на Жоан Гарсия, но бе отсъдена засада на Антонио Пуертас по време на атаката.
Въпреки това, Албасете не се предаде и в 87-ата минута Хосе Ласо центрира от пряк свободен удар вляво от наказателното поле, а в наказателното поле на близката греда Хавиер Морено засече топката с глава и я прати в мрежата.




















