Барселона триумфира с Шампионската лига при жените (ВИДЕО)

Барселона триумфира с Шампионската лига при жените (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона стана за четвърти път в последните шест години победител в Шампионската лига.

Във финала на турнира в Осло каталунският тим надигра с 4:0 най-титулувания тим в надпреварата Лион, който пропусна шанса да спечели трофея за рекордния девети път.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме, а голямата звезда бе Ева Пайор, която се разписа на два пъти. Полякинята откри резултата в 55-ата минута след асистенция на Патрисия Гихаро. Четвърт час след това Пайор удвои, този път след подаване на Салма Параюело.

В 90-ата минута Гихаро намери Параюело, която покачи на 3:0, а отново 22-годишната испанка оформи крайния резултат в добавеното време, този път след асистенция на Пайор.

Барселона спечели всичките си четири титли в Шампионската лига от 2021 година насам, като в този период тимът игра шест поредни финала. През миналата година обаче каталунките не успяха да вдигнат трофея, губейки с 0:1 от Арсенал на финала.

За Лион това бе второ поражение от Барселона в последните три години, като френският тим не е печелил надпреварата от 2022 година насам.

Подмладената Италия удари Гърция в контрола (ВИДЕО)

Франческо Пио Еспозито отбеляза гола за “адзурите”

Дембеле казал на Мбапе да помага повече в защита

Усман Дембеле е помолил своя съотборник във френския национален отбор Килиан Мбапе да бъде много по-активен в защита

Перес печели убедително изборите в Реал Мадрид, според екзитполовете

Вече започнаха да излизат първите данни за преброяването на вота за президент на Реал Мадрид

Деклан Райс ще бъде вицекапитан за Англия

Решението е на селекционера Томас Тухел

Ван Перси напуска Фейенорд

Робин ван Перси напуска треньорския пост в нидерландския Фейенорд само след един пълен сезон начело и въпреки че клубът завърши втори в класирането, съобщиха местни медии, цитирани от агенция Reuters

Георги Миланов се раздели с Динамо Букурещ

Българският полузащитник Георги Миланов публикува в социалните мрежи своето сбогуване с феновете на Динамо Букурещ