Байер дръпна с 11 точки на върха с рекорд в Германия (ВИДЕО)

Байер дръпна с 11 точки на върха с рекорд в Германия (ВИДЕО)

Вратар закопа Майнц в Леверкузен и донесе историческа победа на „аспирините“

Лидерът Байер (Леверкузен) спечели с 2:1 домакинството си на Майнц 05 от XXIII кръг на Бундеслигата.

„Аспирините“ постигнаха пета последователна победа във всички турнири и дръпнаха с 11 точки на върха пред шампиона Байерн (Мюнхен), който в събота приема РБ Лайпциг.

Нещо повече, те подобриха рекорда именно на баварците като записаха 33-и последователен двубой без поражение.

В петък вечер Гранит Джака откри резултата с феноменален гол още в 3-ата минута, но само 4 по-късно гостите изравниха.

В 7-ата за тях се разписа Доминик Кор, ала след почивката вратарят им Робин Центнер, който като цяло изигра силен двубой, ги закопа.

В 68-ата минута той пропусна удар от дистанция на Роберт Андрих да мине през ръцете му и топката пресече голлинията.

Появилият се малко преди това нападател Джесик Нганкам пък бе изгонен с директен червен картон след намеса на VAR в 80-ата минута, когато настъпи Джака.

До края повече попадения не паднаха и така Байер взе своето, докато Майнц загуби 3-та поредна визита като остана с 15 точки на предпоследното място във временното класиране.

Холщайн Кил - Санкт Паули 3:4

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.

 Рашфорд иска в Барселона

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд се надява да се присъедини към Барселона.

Палмейрас и Порто не излъчиха победител в Ню Джърси (ВИДЕО)

Второ нулево реми в Група “А” на Мондиала