Байерн дава по 12 млн. евро на сезон на Та

Байерн дава по 12 млн. евро на сезон на Та
Източник: БГНЕС

Защитник с оферта за тригодишен договор

Байерн Мюнхен е готов да плаща около 12 милиона евро годишна заплата на Йонатан Та, който може да премине в германския шампион като свободен агент, съобщават няколко германски медии в четвъртък.

29-годишният защитник няма да подновява договора си с Байер Леверкузен и ще стане свободен агент през лятото.

По-рано Та вече беше постигнал предварително споразумение с Барселона, но трансферът се провали поради финансовите проблеми на каталунците. Те не можаха да гарантират, че ще регистрират футболиста за началото на следващия сезон.

Трансферът от Байер в Байерн беше договорен със спортния директор на баварците Макс Еберл миналото лято, но сделката пропадна заради вето на надзорния съвет на клуба.

Отборът от Мюнхен не е готов да увеличи миналогодишната оферта към играча, която предвижда заплата от 12 милиона евро и договор до лятото на 2028 година.

Байерн Мюнхен няма да плаща трансферна сума, а от ръководството на "червените" са готови да платят на Та бонус за подписване на договора в размер на 15 милиона евро.

През миналия сезон Йонатан Та спечели титлата и купата на страната с Байер Леверкузен и игра финал в Лига Европа.

Вратар на Лудогорец пред трансфер в Бундеслигата

Кьолн иска Бонман

Съперникът на Левски с хикс срещу български национал

Апоел (Беер Шева) върти 1:1 с Краковия

Ливърпул определи цената на Харви Елиът

Харви Елиът има още две години от настоящия си договор с Ливърпул

Челси има нов нападател

Жоао Педро мина прегледи в САЩ

Чалханоглу отвърна на удара от Мартинес и Марота: Думите ви разединяват!

Халфът на Интер Хакан Чалханоолу публикува дълго изявление в Инстаграм, с което отговори на изказванията на Лаутаро Мартинес и Джузепе Марота след снощното отпадане на тима от Световното клубно първенство

Рашфорд не иска да остава във Висшата лига

Маркъс Рашфорд няма планове да остане в Англия, съобщава The Athletic

Де Фрай: В момента сме разочаровани

Защитникът на Интер Стефан де Фрай бе разочарован от поражението с 0:2 от Флуминензе на 1/8-финалите на Световното клубно първенство по футбол

Потвърдено: Нападател на Апоел Беер Шева е аут за Левски

Нападателят Самир Фархуд от Апоел Беер Шева отпада за мачовете с Левски от първия квалификационен кръг на Лига Европа заради контузия, съобщиха от клуба

Барселона е готов да продаде Фермин Лопес

Ръководството на Барселона е готово да се раздели с Фермин Лопес, информира изненадващо местното издание “Спорт"