Байерн и Дортмунд мачкат с по 4:0 в Бундеслигата (ВИДЕО)

Щутгарт допусна шесто поредно поражение, вижте всички резултати

Съставите на Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) спечелиха с по 4:0 мачовете си от XXI кръг на германската Бундеслига. На своя стадион "Алианц Арена" европейският клубен шампион и първенец на страната надви с 4:0 Фрайбург.

Данте откри резултата в 19-ата минута, след като засече пас на Диего Контенто, а в 34-ата Джердан Шакири покачи на 2:0 след асистенция на Писаро. Три минути преди края на първото полувреме Тони Кроос намери отново Шакири, който с втория си гол в мача направи 3:0, а крайния резултат оформи Писаро в 88-ата минута.

Междувременно, на "Сигнал Идуна Парк" Борусия /Дортмунд/ не остави шансове на Айнтрахт (Франкфурт) с две попадения до 20-ата минута, реализирани от Пиер-Емерик Обамеянг. Две минути след началото на втората част Роберт Левандовски от дузпа направи преднината на "жълто-черните" класическа, а в 68-ата минута привлечения от Партизан (Белград) през зимния трансферен прозорец Милош Йожич оформи крайното 4:0 и то само 17 секунди, след като бе дебютирал като резерва.

Борусия (Мьонхенгладбах) пък остана без победа от началото на календарната година и в общо шести пореден мач от Бундеслигата след 1:1 срещу Вердер в Бремен. Рафаел се възползва от грешка на защитника Асами Лукиня и откри резултата за гостите още в шестата минута. Борусия, който е пети в класирането, се виждаше победител, но домакините успяха да изравнят с гол на Людовик Обраняк от фаул две минути преди края.

Щутгарт допусна шесто поредно поражение след 1:4 при гостуването си на Хофенхайм и остана 14-и в класирането с 19 точки. С два гола се отличи Свен Шиплок, а домакините се изкачиха на десета позиция с 25 точки.

В дербито на дъното Айнтрахт Брауншвайг вкара два късни гола и се наложи над гостуващия Хамбургер ШФ с 4:2. Домакините останаха на последна позиция с 15 точки, а съперникът от Хамбург, който допусна седма поредна загуба в Бундеслигата, е предпоследен с точка повече.

Така Байерн остана убедителен лидер с 59 т., следван от Байер (Леверкузен) с 43, но и мач по-малко. Борусия (Дортмунд) пък вече има 42 точки.