Байерн Мюнхен също е по следите на Гьокереш

Байерн Мюнхен също е по следите на Гьокереш

Шведският нападател е най-горещото име сред тараните в Европа

Ръководството на Байерн Мюнхен вече е започнало да търси дългосрочен заместник на голмайстора си Хари Кейн, пише "Билд". Договорът на англичанина е до лятото на 2027 година, а баварците са изключително доволни от него.

В клуба обаче вече планират състава си не само за следващото лято, а и за по-следващото. Поради тази причина спортният директор Макс Еберл проучва отблизо пазара за нападатели.

Начело в списъка е голмайстора на Спортинг Лисабон Виктор Гьокереш. Баварците следят изкъсо изявите на 26-годишния швед, който не спира да вкарва за "лъвовете". На "Алианц Арена" са наясно, че ще трябва да се борят с Манчестър Юнайтед за подписа на голмайстора. Очаква се цената на футболиста да бъде около 70 млн. евро.

В Байерн са набелязали още нападателите на РБ Лайпциг Лоис Опенда и Бенямин Шешко. Белгиецът има откупна клауза на стойност 80 млн. евро, която е валидна през лятото на 2026 година. Тогава клаузата на словенеца ще бъде 70 млн. евро.

Баварците проявяват интерес и към голмайстора на Айнтрахт Франкфурт Омар Мармуш, като негов трансфер евентуално може да се случи след края на сезона. Египтянинът обаче би бил опция за крилата.

Снимка: БГНЕС

Официално: Байер Леверкузен привлече защитник на Ливърпул

Джарел Куанса подписа с "аспирините"

Ливърпул няма да продава Луис Диас

"Червените" са били категорични пред Байерн

Порто гони аржентинския си треньор

Португалският футболен клуб Порто се разделя със старши треньора Мартин Анселми след отпадането в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Оливие Жиру подписа договор с Лил за една година

Нападателят Оливие Жиру подписа договор с Лил, съобщиха официално от клуба.

Християна Гутева дебютира на Европейското първенство за жени

Първото назначение на българската съдийка Христиана Гутева на Европейското първенство за жени ще бъде в утрешната среща (на 3-и юли) от група В на турнира между Белгия и Италия, която започва в 19:00 часа в Сион.

Виктор Гьокерес договори контракт с Арсенал до 2030 г.

Нападателят на Спортинг Лисабон Виктор Гьокерес се е договор за контракт с Арсенал, съобщава журналистът Николо Шира.

Атлетико Мадрид подписа петгодишен договор с Матео Руджери

Испанският футболен клуб Атлетико Мадрид подписа петгодишен договор с левия бек Матео Руджери

Кени Тете подписа нов договор с Фулъм

Кени Тете прие офертата на Фулъм пред Евертън и ще подпише нов тригодишен договор с английския футболен клуб, съобщава Sky Sports.

Шаби Алонсо увери, че Мбапе е все по-близо до най-добрата си форма

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо заяви, че Килиан Мбапе е все по-близо до най-добрата си форма преди четвъртфиналите на Световното клубно първенство, след като отборът му елиминира Ювентус с 1:0 на осминафиналите снощи.