Байерн Мюнхен започва преговори с Кейн за нов договор

Байерн Мюнхен започва преговори с Кейн за нов договор
Източник: БГНЕС

Ръководството на Байерн Мюнхен е твърдо решено да финализира възможно най-скоро преговорите за удължаването на договора на голмайстора Хари Кейн

Според източници, сериозните разговори за нов контракт ще започнат още през януари.

Клубните шефове и представителите на Кейн ще седнат на масата за детайлни разговори в началото на годината. Този момент не е избран случайно – клаузата за освобождаване на играча изтича в края на януари. Успешното финализиране на преговорите преди този срок би бетонирало оставането на англичанина в баварския гранд.

Новината е отлична за феновете на Байерн и вероятно не толкова добра за привържениците на Тотнъм Хотспър, "Барселона" и другите клубове, които се надяваха да привлекат английския нападател.

Въпреки това, очаква се удължаването на договора да бъде краткосрочно. Кейн, който в момента е на 32 години, вероятно ще изкара до края на настоящия си договор (до 2027 г.) и ще подпише удължаване само за още една или две години, но не повече.

И двете страни вероятно ще бъдат предпазливи относно оставането му в Германия след навършване на 35-годишна възраст.  

Томас Франк: Ще излезем от кризата

Мениджърът на Тотнъм Томас Франк има увереност в процеса, че ще изведе тима от северен Лондон през първата криза, през която преминава, откакто го води, съобщава Ройтерс

Абърдийн остава без победа в ЛК (ВИДЕО)

Митов титуляр при издънка у дома

Гидженов даде дузпа за Омония при победа над Динамо (Киев)(ВИДЕО)

Двубоят е от Лигата на конференциите

Алмейда: Трябва да се борим така във всеки мач

„Връщаме си самочувствието си стъпка по стъпка“

Арне Слот: Ливърпул ще продължи да се бори

"Винаги има натиск"

Треньорът на Селта: Лудогорец ни изненада

"Направихме промени за мача", посочи Клаудио Хиралдес

ОБЗОР: Майнц 05 с дебютна загуба в Лига на конференциите (ВИДЕО)

Омония Никозия удари Динамо Киев, Слован с обрат вкъщи

Астън Вила би в Европа, Кабаков свири мача (ВИДЕО)

Йънг Бойс с поражение в Бирмингам

ПАОК заграя за Лудогорец с реми на „Тумба“, Десподов влезе в края

Бран си тръгна с точка след 1:1