Байерн помете Лацио (ВИДЕО)

Хари Кейн блести в Мюнхен

Байерн не допусна сензация и елиминира Лацио след звучно 3:0 на реванша в Мюнхен от осминафиналите в Шампионската лига. Германският шампион, който изпитва сериозни трудности през кампанията, имаше да заличава минимално поражение от 0:1 в Рим. И го стори още преди почивката. Хари Кейн и Томас Мюлер бяха точни през първите 45 минути, а английският таран вкара още веднъж през втората част. Победата спаси главата на треньора на домакините Томас Тухел, който така или иначе напуска "Алианц Арена" през лятото.

Двубоят започна динамично с атаки и към двете врати. Първият удар логично бе отправен към тази на Иван Проведел, но стражът на гостите не бе затруднен особено от Мусиала.

Последваха домакински натиск, а в 16-ата минута Хари Кейн отправи силен удар, който мина встрани от целта, но и с помощта на рикошет в тялото на футболист на Лацио.

Постепенно страстите утихнаха и играта поне привидно се поизравни. За да дойде 37-ата минута и големия пропуск на Имобиле. Намерен на втора греда напълно непокрит, голмайстор №1 в историята на Лацио стреля с глава разочароващо в аут.

Лошото отиграване на италианския национал се оказа пагубно за гостите, след като 120 секунди по-късно Байерн поведе в резултата. Продължителна атака на баварците намери Рафаел Гереро в наказателното поле, мексиканецът не успя да намери добре топката, но Кейн с глава я довкара.

В самия край на полувремето дойде и вторият удар за тима на Тухел. Центриране от ъглов удар намери Матайс Де Лихт в близост до границата на наказателното поле, бранителят стреля от воле, а пред Проведел с глава Мюлер отклони топката за 2:0.

В 52-ата минута италианците имаха претенции за дузпа за нарушение на Де Лихт срещу Имобиле, но те бяха крайно неоснователни.

В търсене на промяната, Маурицио Сари прибегна до тройна смяна след час игра. Теренът напуснаха едновременно Имобиле, Закани и Весино, а в игра се появиха Данило Каталди, Густав Исаксен и Кастеянос.

Идеята на италианския тактик не сработи и скоро след това баварците удариха за трети път. Пробив на Сане завърши с удар, който бе париран от Проведел, но на празна врата Кейн не сгреши.

Третият гол окончателно пречупи "орлите", които в заключителните минути дори не опитаха да притиснат своя съперник в търсене на чудото.

БАЙЕРН - ЛАЦИО 3:0
1:0 Хари Кейн (39)
2:0 Томас Мюлер (45)
3:0 Хари Кейн (66)

Байерн: 1. Мануел Нойер (К), 6. Йозуа Кимих, 4. Матайс де Лихт, 15. Ерик Дайър, 22. Рафаел Гереро, 45. Александър Павлович, 8. Леон Горецка, 10. Лерой Сане, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала, 9. Хари Кейн

Резерви: 18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх – 3. Мин-Джае Ким, 7. Серж Гнабри, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 19. Алфонсо Дейвис, 27. Конрад Лаймер, 39. Матис Тел

Треньор: Томас Тухел

Лацио: 94. Иван Проведел, 3. Лука Пелегрини, 13. Алесио Романьоли, 34. Марио Гила, 77. Адам Марушич, 10. Луис Алберто, 5. Матиас Весино, 8. Матео Гендузи, 7. Фелипе Андерсон, 17. Чиро Имобиле (К), 20. Матиа Закани

Резерви: 33. Луиджи Сепе, 53. Федерико Магро – 6. Даичи Камада, 9. Педро, 15. Николо Казале, 18. Густав Исаксен, 19. Валентин Кастеянос, 23. Елсеид Хисай, 29. Мануел Ладзари, 32. Данило Каталди, 56. Лука Наполитано, 60. Фабио Руджери