Байерн превзе "Олд Трафорд" и остави Юнайтед извън Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" завършиха на последното място в група "А"

Байерн Мюнхен успя да победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в сблъсъка им на "Олд Трафорд", което остави "червените дяволи" извън европейските клубни турнири през пролетта.

Момчетата на Ерик Тен Хаг завършват груповата фаза на четвъртото място с четири точки след една победа, едно равенство и четири загуби.

В 10-ата минута Хари Кейн се опита да притесни Онана на вратата на Юнайтед, но ударът му от границата на наказателното поле не представляваше трудност за стража на „червените дяволи”. Малко по-късно, след продължителна атака на гостите, Кимих пробва далечен шут, но и той не затрудни Онана, който улови.

Няколко минути преди почивката Хари Магуайър получи травма и трябваше да бъде заменен принудително, като на негово място се появи ветеранът Джони Еванс.

Първата добра ситуация за гол след почивката се разкри пред Бруно Фернандеш. Капитанът на „червените дяволи” получи малко пред наказателното поле, леко вдясно, овладя и стреля по диагонала, но прати топката покрай десния страничен стълб.

Резултатът в мача бе открит в 71-ата минута след многоходова атака на гостите, при която Хари Кейн получи на границата на наказателното поле и с едно докосване успя да изведе Кингсли Коман в пеналтерията. Уан Бисака покри засадата, а за останалия сам срещу Онана Коман, не представляваше проблем да се разпише с удар в десния ъгъл на вратата.