Байерн стартира 2024г. с класика над Хофенхайм (ВИДЕО)

Баварците с лесна победа в първия си официален мач за новата година

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 3:0 в първи мач за новата година в Бундеслигата. Две попадения за баварците отбеляза Джамал Мусиала, докато Хари Кейн оформи крайния резултат.

Преди началото на срещата бе почетена паметта на легендата на баварците Франц Бекенбауер, който почина на 78-годишна възраст. В негова чест имаше минута мълчание, а освен това на фланелките на играчите на Байерн пишеше “Благодарим, Франц”.

В 18-ата минута Джамал Мусиала откри резултата. След късно разиграване от ъглов удар, топката попадна в Лерой Сане. Той намери в наказателното поле Мусиала, който стреля по диагонал. Ударът му намери десния страничен стълб и влезе в мрежата.

В самия край на първото полувреме Байерн можеше да стигне до втори гол. Йосуа Кимих стреля от границата на пеналтерията, но Бауман отново бе на точното място и се намеси.

В 70-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Лерой Сане не показа егоизъм в пеналтерията и подаде към намиращия се на по-добра позиция от него Мусиала, който отбеляза второто си попадение в мача.

В първата минута на добавеното време Хари Кейн оформи крайния резултат. Той получи прекрасен пас от Сане, а след това нападателят нямаше как да пропусне.