Байерн страда, но е на полуфинал (ВИДЕО)

Байерн страда, но е на полуфинал (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

РБ Лайпциг изпусна баварците насред Мюнхен

Байерн е на полуфинал за Купата на Германия след 2:0 над РБ Лайпциг пред собствена публика. Тимът на Венсан Компани трябваше да си осигури билет за следващата фаза по трудния начин, след като изпитваше сериозни затруднения срещу "биковете". 

Гостите първи откриха резултата, след Кристоф Баумгартнер се разписа с хубав удар по диагонала, но се оказа, че е имало наличие на тънка засада. 

В същото време Хари Кейн имаше няколко добри ситуации, като в 21-ата минута бе намерен на втора греда, но не успя да нанесе хубав удар.

В средата на полувремето от РБ Лайпциг имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Антонио Нуса след сблъсък с Йосип Станишич, но такава не бе отсъдена, въпреки наличинието на явен контакт. 

В 37-ата минута Мануел Нойер спаси сигурен гол при най-добрата възможност до този момент, парирайки удар на Давид Раум.

Втората част поднови с атаки към двете врати. "Биковете" бяха изключително близо до гол, след като бившият нападател на Гьозтепе Ромуло стреля с глава, а топката срещна напречната греда, след което тупна на голлинията, а баварците оцеляха.

Нещо повече, само секунди по-късно Байерн стигна до дузпа, след като стражът на гостите фаулира Станишич.

Зад топката застана Хари Кейн, чийто удар бе безпогрешен. За капитана на Англия това бе гол №44 във всички турнири през кампанията. 

Последва пропуск на Майкъл Олисе, който се освободи и стреля, но на сантиметри от вратата.

Интригата приключи в 68-ата минута, когато Луис Диас бе изведен зад отбраната на гостите и технично прокара топката покрай плонжиралия вратар за 2:0.

Така действащият шампион на Германия се присъедини към Леверкузен, Фрайбург и носителя на отличието Щутгарт на полуфиналите. 

Крило на Италия: За част от нас това е последен шанс да играем на Световно

“Скуадра адзура” среща Босна и Херцеговина в решаващ плейоф за Мондиал 2026

Селекционерът на Румъния е приет в болница

80-годишният Мирча Луческу няма да води отбора срещу Словакия

Вирц си пожела скоро отново да е заедно с Мусиала на терена за Германия

Двамата млади таланти се очаква да поведат Бундестима на Мондиал 2026

Хари Кейн удължава договора си с Байерн

Почетният президент на Байерн Мюнхен Ули Хьонес се надява, че Хари Кейн ще удължи договора си с германския клуб и ще играе за шампионите в Бундеслигата и след 2027 година.

Мбапе се разделя със спонсор

Френската звезда Килиан Мбапе е на път да прекрати едно от най-дългите и знакови партньорства в спортния маркетинг.

Дешан обяви когат ще обяви състава за Световното първенствп

Селекционерът на Франция Дидие Дешан даде пресконференция преди утрешния приятелски мач срещу Колумбия, който ще се играе в столицата на САЩ Вашингтон