Байерн все по-недостижим на върха (ВИДЕО)

Баварците с рутинен успех срещу Майнц

Байерн Мюнхен не срещна трудности при гостуването си на Майнц и спечели с 2:0 мача от 21-ия кръг на германската Бундеслига. И двете попадения бяха отбелязани преди почивката, но втората част не беше спокойна за гостите.

Първите минути на мача преминаха доста равностойно, като домакините на няколко пъти отправиха удари по посока на Свен Улрих. В 33-та минута обаче Франк Рибери откри за „баварците“, след като от границата на наказателното поле изстреля без подготовка избита топка от корнер.

Минута преди почивката пък Хамес Родригес отбеляза второто попадение за Байерн. Колумбиецът беше намерен на далечната греда с центриране отляво, пое на гърди с точен изстрел удвои аванса на своя тим.

През второто полувреме  Майнц показа далеч по-добра игра като до 60-та минута, те имаха два точни удара в очертанията на вратата, дело на Робин Куайсон и Йошинори Муто. Байерн се опита да реши всичко с трети гол, но той така и не падна.

Така „баварците“  увеличиха аванса си на върха в Бундеслигата на 18 точки пред Шалке и Байер Леверкузен, които записаха равенства, а Майнц вече са 16-ти с 20 пункта.

Ансу Фати иска пак в Барселона

В момента играе под наем в Брайтън

Артета и Сака щастливи след успеха в дербито

Вижте какво казаха от лагера на Арсенал след 3:2 над Тотнъм

Гуардиола: Титлата още е далеч

"Мисля, че Арсенал няма да загуби точки, знаем какво трябва да направим"

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)