Байерн загря за Юнайтед с 3:3 в Мюнхен срещу Хофе (ВИДЕО)

Дортмунд си върна второто място, Неделев не игра за Майнц, вижте всички резултати

Германският шампион Байерн (Мюнхен) регистрира изненадващо домакинско равенство 3:3 с гостуващия Хофенхайм в мач от XXVIII кръг на Бундеслигата.

Наставникът на баварците Хосеп Гуардиола даде почивка на част от титулярите си, предвид гостуването на Манчестър Юнайтед от ¼-финалите на Шампионска лига във вторник вечер, като на пейката останаха Давид Алаба, Мануел Нойер, Хави Мартинес, Ариен Робен, Марио Манджукич и капитанът Филип Лам.

Последният обаче трябваше да се появи на терена още в 25-ата минута, понеже Тиаго Алкантара получи травма и не успя да продължи мача. Иначе гостите първи откриха резултата.

Те сториха това в 23-ата минута чрез Антони Модесте, но Байерн наниза три попадения в рамките само на 10 минути. В 31-ата Клаудио Писаро изравни, в 34-ата Шакири даде преднина на домакините, а в 40-ата отново Писаро я увеличи. Секунди преди почивката обаче Салихович върна едно попадение за гостите, а в 75-ата минута Роберто Фирминьо подели точките.

При равенство, но с резултат 1:1, завърши и срещата между Байер Леверкузен и Айнтрахт (Брауншвайг). Така „аспирините”, които бяха домакини в двубоя, позволиха на Волфсбург да ги настигне по точки и двата състава вече имат по 47, тъй като „вълците” пречупиха с гол в самия край и то почти от центъра гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) – 2:1.

Междувременно Борусия (Дортмунд) си върна второто място в класирането, заето в петък вечер от Шалке, след като спечели с 3:2 визитата си на Щутгарт. Така „жълто-черните” събраха 55 точки и изпревариха с една „кралскосините”, докато отборът на Щутгарт остана предпоследен в класирането с 24 точки от 28 мача.

Временно на шеста позиция се изкачи тимът на Майнц 05, който без българина Тодор Неделев в редиците си надделя с класическото 3:0 над гостуващия Аугсбург.