Бенфика помете Реал Мадрид с 5:2 за трофея „Еузебио” /видео/

Бенфика помете Реал Мадрид с 5:2 за трофея „Еузебио” /видео/

Хосе Кайехон вкара двете попадения за "белия балет", но "орлите" полетяха на "Да Луж"

Португалският Бенфика разпиля испанския шампион Реал Мадрид с 5:2 и спечели трофея „Еузебио” на името на легендата на „орлите”. Хосе Кайехон отбеляза два гола в разстояние на две минути за „белия балет” в средата на първата част, но попадения на Хави Гарсия, Аксел Витцел, Енцо Перес /два/ и Луис Мартинс осигуриха успеха за Бенфика.

Самият Еузебио поздрави двата отбора преди началото на мача на „Да Луж” в Лисабон.

Домакините поведоха още в 5-ата минута. Хави Гарсия изпревари Гранеро при центриране отдясно от пряк свободен удар и матира стража Адан за 1:0.

Постепенно мадридчани поеха нещата в свои ръце и логичното се случи. Анхел Ди Мария проби отдясно в 19-ата минута и с външен фалц намери Хосе Кайехон на дузпата, а там младият талант прати в долния ъгъл за 1:1.

Кайехон повтори упражнението само 120 секунди по-късно. Игуаин изведе в коридор автора на изравнителния гол и Кайехон пак простреля Артур – 1:2.

Преднината на Реал изчезна с първата атака след подновяването на играта. Карлос Мартинс пак центрира отдясно от пряк свободен удар и този път Аксел Витцел засече на задната греда за 2:2.

Адан бе много неубедителен през цялото време при центриранията, което едва ли се е харесало на Жозе Моуриньо. След половин час игра звездата на Бенфика в атака – Оскар Кардосо направи голям пропуск, като от чиста позиция не уцели добре топката.

През втората част Бенфика показа страхотна ефективност и наниза нови три гола.

При едно късо изпълнение на корнер в 53-ата минута Мартинс чукна за Енцо Перес, който направи нещо средно между удар и центриране, но топката се оплете неспасяемо в далечния горен ъгъл на Адан – 3:2. Голът бе малко случаен, но едва ли португалците са били разстроени от това.

Реал не можеше да комбинира в типичния си стил след почивката, а Бенфика напълно овладя централната част на терена. Минута преди да изтече час игра Витцел показа техника отдясно, пусна назад за Мартинс, който след двете си асистенции този път сам заби в мрежата за 4:2.

Кака, който не се забелязваше на терена, бе сменен от Бензема след час игра. След него и героят на домакините Карлос Мартинс напусна под бурните овации на публиката.

Бенфика се дръпна назад, но реши мача окончателно пет минути преди края. Крадец намери Енцо Перес отдясно в наказателното поле и той с техничен прехвърлящ удар над Адан се разписа за втори път за крайното 5:2.

Така Бенфика спечели трофеят „Еузебио” за втори пореден път пред погледа на клубната легенда на „Да Луж”.

Бенфика - Реал Мадрид 5:2
1:0 5' Гарсия
1:1 19' Кайехон
1:2 21' Кайехон
2:2 22' Витцел
3:2 53' Перес
4:2 58' Мартинс
5:2 85' Перес
Милан продава най-скъпия си трансфер след само 12 месеца

Милан е готов да изслуша оферти за нападателя Кристофър Нкунку през следващото лято, тъй като френският национал не успя да оправдае огромната инвестиция от 37 милиона евро, платена за него на Челси

Ла Лига прави революционни промени за използването на ВАР

Испанската футболна федерация (RFEF), начело с Рафаел Лоусан, не си затваря очите за настроенията сред отборите и феновете

Диего Симеоне: Няма напрежение

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне отхвърли слуховете за допълнителен натиск в опита си да спечели първия трофей от Шампионската лига

Давид Рая: Чакам този момент 14 години

Вратарят на Арсенал Давид Рая, който е един от хората с най-голяма заслуга за силния сезон на "артилеристите", обяви, че 14 години в Англия са го подготвили за предизвикателствата на този сезон

Решено е: Джон Стоунс си тръгва след 10 години в Манчестър Сити

Защитникът Джон Стоунс ще сложи край на дългогодишния си престой в Манчестър Сити след края на сезона в английската Висша лига по футбол, съобщиха от клуба

В Реал притеснени от много контузени

Реал Мадрид е обезпокоен от големия брой контузии, получени от футболистите на "белите" през последните два сезона, пише вестник Марка.