Бербатов е като романтичен поет, пишат на Острова

Бербатов е като романтичен поет, пишат на Острова

„Решението на Фъргюсън да позволи на Димитър да се събере с Йол за нищожните 5 млн. изглежда като акт на чиста глупост", пише "Мирър"

Силното представяне на Димитър Бербатов с фланелката на Фулъм продължава да му печели възхвали в английските медии. Британските журналисти, които бяха забравили за българина, докато той беше резерва в Манчестър Юнайтед, започнаха да преоткриват красотата в изявите на нападателя.

Авторитетният в. “Гардиън” сравни движението на Бербатов по терена с произведенията на романтичен поет от XIX в. Както е известно, 31-годишният българин се отчете с асистенция при победата на Фулъм с 2:1 над Уигън. След мача мениджърът на лондонския тим също не спести похвали за звездата на отбора си.

Дейли Мейл” също отдава заслуженото на изявите на нападателя. Според изданието победата на Уигън е дошла с голове на Уго Родайега и Деймиън Дъф, но вдъхновител на успеха е бил именно Бербатов. За “Дейли Мирър” българинът е кукловодът в играта на “котиджърс”, тъй като той дърпа конците и задава ритъма на отбора.

„Димита Бербатов беше толкова добър, той изглеждаше като футболист на Манчестър Юнайтед. Българският нападател е намерил своята увереност отново, след като смени депресията на живота на пейката на Олд Трафорд, за да бъде обичан още веднъж в Лондон“, пише „Мирър“, напомняйки за силните му изяви и в Тотнъм.

„Решението на сър Алекс Фъргюсън да позволи на струвалият 30,75 милиона паунда рекорден клубен трансфер на Юнайтед да се събере отново с Мартин Йол за нищожните 5 милиона сега изглежда като акт на чиста глупост след още едно изключително представяне, което изкачи Фулъм до главозамайващите висини ни четвъртото място.“

Общата оценка на английските медии е, че Димитър Бербатов и Родайега започват да оформят силен нападателен дует във Фулъм и останалите отбори вече ще трябва да се съобразяват с това.

ИСТОРИЯ В ПАРИЖ: ПСЖ би Байерн с 5:4 в луд екшън! (ВИДЕО)

След девет гола, всичко ще се реши в Мюнхен след седмица

Името на Енцо Фернандес отново стана обект на спекулации

Той беше заснет в Мадрид

Клоп каза своите фаворити на Мондиал 2026, сподели мнението си и за изненадите

Бившият наставник на Ливърпул няма търпение до началото на форума

Голям удар за Арсенал преди мача срещу Атлетико (Мадрид), Кай Хаверц е аут

Състоянието на офанзивния футболист не му позволява да играе

Сърна: Украйна ще се обедини зад Шахтьор на полуфинала в Лигата на конференциите

Спортният директор на "миньорите" вярва, че цялата страна ще гледа мача

Влахович се дърпа за Байерн, иска да остане в Ювентус

Нападателят на Ювентус Душан Влахович е склонен да удължи престоя си в Торино, като подпише нов краткосрочен договор, съобщава Gazzetta dello Sport