Бербатов: Не ме сравнявайте с Кантона

Бербатов: Не ме сравнявайте с Кантона

Бербатов отказа сравненията с легендата на Манчестър Юнайтед и заяви, че не играе егоистично на терена.

Капитанът на българския национален отбор и нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов се обърна с молба към английските медии да спрат да го сравняват с легендата на „червените дяволи” Ерик Кантона, пише вестник „Телеграф”. Откакто е пристигнал в Манчестър, Бербо многократно бе сравняван с легендарния французин, заради начина си на игра на терена.
 
„Аз съм си просто аз. Не искам да бъда сравняван с когото и да е, особено с легенда като Ерик Кантона. Ако попитате някои от момчетата тук, ще разберете, че аз съм тих и скромен човек, не говоря много. Предпочитам повече да слушам и да се уча", заяви капитанът на националния ни отбор.

Бербатов също така отговори на критиците, които го обвиняват в това, че играе твърде егоистично на терена.
„Не играя егоистично. Винаги се стремя играта ми да помага на отбора”, заяви 27-годишният нападател, който вчера вкара третия гол за победата на Манчестър Юнайтед над Стоук Сити с 5:0. С това попадение Бербо има вече 6 гола, откакто премина в редиците на „червените дяволи”.
 
„Страхотно е, когато играеш пред 75 хиляди зрители, под ръководството на най-успешния треньор и твоите съотборници са едни от най-добрите футболисти в света. Вече съм на 27 години и съм във финалната фаза на моето развитие. Не мисля, че има какво повече да искам", завърши Бербатов.
 
Реал си усложни живота срещу Дортмунд в последните минути, но победи в голово шоу (ВИДЕО)

"Кралете" постигнаха успех с 3:2

Имат ли бъдеще в Реал Ендрик и Гарсия? Алонсо внесе яснота по въпроса

Той коментира ситуацията с двамата млади футболисти

Наполи може да "удари на камък" за Хуанлу Санчес от Севиля

Двата тима не могат да се разберат за цената на младия футболист

Официално: Кайл Уокър се завърна във Висшата лига

35-годишният Кайл Уокър подписа договор за 2 сезона с Бърнли

Кимих: Трагедията с Жота засегна и Байерн Мюнхен

Смъртта на футболиста на Португалия и Ливърпул Диого Жота засяга и Байерн Мюнхен, който има двама португалски играчи в състава си и в момента участва на Световното клубно първенство в САЩ

Челси започна преговори с Уест Хем за Кудус

Челси води преговори с Уест Хем за привличането на Мохамед Кудус, съобщава Фабрицио Романо

Манчестър Юнайтед подписа с парагваец

Диего Леон пристига от Серо Портеньо

Мойс Кийн може да се озове в Наполи

Според информации от Италия, Наполи обмисля оферта за нападателя на Фиорентина Мойс Кийн, докато самият футболист все още не е взел окончателно решение относно бъдещето си

Реал Мадрид готов да даде по 1 милион евро на всеки играч при триумф на Световното клубно

Президентът на Реал Мадрид – Флорентино Перес, ще „развърже кесията”, ако тимът му спечели Световното клубно първенство