"Бернабеу" видя новото бижу на Реал (ВИДЕО)

Наполи се срина минути преди финала в Мадрид

Реал (Мадрид) има ново бижу и неговото име не е Джуд Белингам. Английският национал вкара и асистира за 4:2 над Наполи на "Сантуго Бернабеу", но шоуто открадна 19-годишният Нико Пас. Юношата на клуба реализира дебютното си попадение с екипа на "белия балет" за 3:2 пет минути преди края, след като направи за смях халфовата линия на шампиона на Серия А. 19-годишния аржентинец влезе като резерва, но бе безпогрешен до последния съдийски сигнал. А с постигната победа тимът на Карло Анчелоти си гарантира първото място, докато този на Валтер Мадзари ще трябва да си осигури класиране в последния ден от груповата фаза.

Двубоят започна ударно за Наполи, повел преди да са изминали и 10 минути. Продължителна атака на гостите премина през Хвича Кварацхелия, който намери на втора греда Джовани Ди Лоренцо, а капитанът на италианците продължи към Джовани Симеоне, който от непосредствена близост успя да прокара топката зад голлинията.

Радостта на Наполи продължи не повече от 90 секунди. После Родриго разстреля Алекс Мерет, след като Браим Диас отне в центъра, проби до дъгата, а там намери бразилецът, запратил топката в скобата - 1:1.

После дойде часът на Джуд Белингам. Националът на Англия вкара четвъртия си гол в Шампионска лига и №15 през сезона, след като получи пас по конец от Дейвид Алаба, а последвалият му прехвърлящ удар с глава остави без шанс Алекс Мерет.

Отговорът на Наполи отново дойде чрез Симеоне, но този път изстрелът му в средата на полувремето бе избит от Лунин, а преднината на Реал оцеля. В добавеното време на първата част аржентинският нападател имаше още една възможност да се разпише, но в сетния миг Антонио Рюдигер на шпагат отне топката пред погледа на съперника.

Изравнителният гол все пак стана факт в самото началото на второто полувреме. Тогава бившият играч на Виляреал Замбо Ангиса получи топката в наказателното поле на испанците, отправи тежък удар, който попадна в тялото на Себайос, но отново се върна в халфа, а вторият опит разстреля Лунин.

Последвалите минути не оставиха феновете да скучаят, гледайки си телефоните. В 62-ата минута Ферлан Менди центрира перфектната топка на втора греда, където обаче Хоселу не бе готов и с бедро на празна врата я прати в аут.

Шоуто продължи и в следващите с ефектни изпълнения на Белингам, а след това и Хоселу, опитали да се разпишат със задна ножица, но неуспешно. Нападателят се отличи с още един фрапантен пропуск, след онзи в 62-ата минута. В заключителната четвърт час шут на Белингам бе париран от Мерет, а при последвалата добавка таранът прати топката в аут след удар с глава.

Пет минути преди края резервата Нико Пас избухна с блестяща проява. 19-годишният футболист, продукт на школата на Реал, пое топката с гръб към вратата и далеч от наказателното поле на Наполи, завъртя се покрай опеката на Каюсте, а последвалият му удар изненада Мерет и влетя в мрежата на италианския тим. Това бе и първият гол за халфа с екипа на "кралете". Минути по-късно дойде поредният пропуск на Хоселу, който просто нямаше вечер. И все пак испанският таран вкара в сетмия миг. Резервата бе намерен перфектно от Белингам на втора греда, където бе достатъчно да постави крака си за крайното 4:2.

Реал - Наполи 4:2
0:1 Джовани Симеоне (10)
1:1 Родриго (12)
2:1 Джуд Белингам (21)
2:2 Ангиса (48)
3:2 Нико Пас (85)
4:2 Хоселу (90)

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 2. Дани Карвахал (К), 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди, 19. Дани Себайос, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам – 21. Браим Диас, 11. Родриго

Резерви: 30. Фран Гонсалес, 31. Лукас Канисарес, 6. Начо, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес, 20. Фран Гарсия, 38. Марио Мартин, 32. Нико Пас, 33. Гонсало Гарсия, 38. Тео Зидан

Треньор: Карло Анчелоти

Наполи: 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренци, 13. Амир Рахмани, Натан, 5. Жуан Жезус, 99. Андре-Франк Замбо Ангиса, 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотър Зиелински, 21. Матео Политано, 19. Джовани Симеоне, 77. Квича Кварацхелия

Резерви: 14. Никита Контини, 95. Пиерлуиджи Голини – 7. Елиф Елмас, 9. Виктор Осимен, 23. Алесио Зербин, 24. Йенс Каюсте, 55. Лео Йостигорд, 59. Алесандро Заноли, 70. Джанлука Гаетано, 81. Джакомо Распадори