Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Бетис и Севиля не се победиха в „Ел Гран Дерби“ на „Бенито Виямарин“ от 33-ия кръг на Ла Лига. Така „вердибланкос“ събраха 49 точки на седмото място във временното класиране, докато „лос нервионенсес“ са 12-и с 38.В петата минута Иско центрира от корнер към Джони, който стреля с глава, но покрай левия страничен стълб.

В 24-ата минута гол за Севиля, дело на Лукас Окампос, не бе признат заради засада.

В 35-ата минута Пабло Форналс стигна първи до отскочила топка в наказателното поле и стреля без да се бави, но Серхио Рамос бе заел отлична позиция и изчисти от голлинията.

Секунди след това Доди Лукебакио игра с ръка в наказателното поле и последва дузпа за Бетис. Изпълнението бе в 38-ата минута, а с него се нагърби Иско, който стреля на средна височина към десния ъгъл, Ниланд се хвърли натам, но не успя да спаси – 1:0.

В 49-ата минута Седрик Бакамбу излезе сам срещу вратаря, но се контузи и не успя да нанесе добър завършващ удар. Три минути след това Айосе Перес проби и стреля отблизо, но Ниланд изби.

В 56-ата минута Севиля стигна до изравнително попадение. Маркос Акуня центрира от ъглов удар, Кике Салас скочи най-високо в наказателното поле и с глава заби топката във вратата – 1:1.

В 88-ата минута Иско получи пас в наказателното поле и нанесе удар към десния ъгъл, но Ниланд направи страхотно спасяване.

На „Бернабеу“: Реал вдигна титлата и се забавлява за 5:0 (ВИДЕО)