Бетис оглави групата на Лудогорец

След успех над ХИК Хелзинки с 2:0

Испанският Бетис победи като гост ХИК Хелзинки с 2:0 и оглави класирането в група „С“ на турнира Лига Европа.

В другия мач от потока българският шампион Лудогорец постигна исторически успех над Рома с 2:1 и заема второто място след изиграването на дебютните срещи.

„Зелено-белите“ поведоха във Финландия с гол от дузпа в добавеното време на първата част, когато точен бе Уилиан Жозе.

Подписалият това лято нов договор бразилец удвои аванса на носителя на Купата на Испания в 64-ата минута.

ХИК вкара гол само три минути след това чрез Малик Абубакари, но след дълго преразглеждане на попадението чрез системата ВАР, то бе отменено поради засада.

В следващия кръг на Лига Европа отборът на Бетис приема Лудогорец, докато ХИК ще гостува на Рома в Италия.