Бетис взе точка от последния с човек по-малко (ВИДЕО)

Алмерия спря серията от 6 загуби с 0:0

Отборът на Бетис не успя да победи последния в класирането Алмерия като гост и двата тима завършиха при 0:0 в двубой от 15-ия кръг във футболния шампионат на Испания.

Бетис продължава да няма загуба в Ла Лига от средата на септември и заема седмо място във временното подреждане с 25 точки.

Алмерия прекъсна серията си от шест поражения в шампионата, но остава последен с едва 4 точки и без победа от началото на сезона.

Гостите играха с човек по-малко от 27-ата минута на мача, когато директен червен картон получи Ектор Бейерин заради опасна игра.

Домакините можеха да поведат в 44-ата минута, но бразилецът Лео Баптистао не успя да преодолее португалския страж на Бетис Руи Силва.

Две минути по-късно футболистите на Алмерия имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Малко след почивката, в 49-ата минута Лео Баптистао удари греда, а съотборникът му Гонсало Мелеро също уцели гредата при удар по посока на вратата на гостите.

Влезлият като резерва мароканец Абде Езалзули бе близо до попадение за Бетис, но вратарят на Амлерия Луис Максимиано се справи и така двата тима взеха по точка.