Без изненада! Холанд се развихри с два гола при победата на Сити над Брайтън (ВИДЕО)

Норвежецът не спира да бележи

Манчестър Сити победи Брайтън с 3:1 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ събират 26 точки на второто място в класирането, на една зад лидера Арсенал, който е с мач по-малко. Брайтън е осми с 15.

Обичайният заподозрян Ерлинг Холанд откри резултата след 22 минути игра, когато слаломира между няколко защитника и се озова сам срещу вратаря, залъга го и реализира без проблеми на празна врата.

В 32-ата минута Кевин Де Бройне излезе на добра позиция и стреля, но един от защитниците блокира и изчисти в ъглов удар.

Две минути преди края на редовните 45 минути Ерлинг Холанд реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бернардо Силва – 2:0.

Брайтън се събуди и върна едно попадение в 53-ата минута, когато Соли Марч върна към Леандро Тросар, а белгиецът в удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Едерсон.

Четвърт час преди края на редовното време Бернардо Силва сервира топката на Кевин Де Бройне, който с хубав удар изстреля топката в десния ъгъл за 3:1.

В друг мач от кръга Евертън победи Кристъл Палас с 3:0 с голове на Доминик Калвърт-Люин, Антъни Гордън и Дуайт МакНийл.

Гьозтепе за Мъри: Бащите спазват обещанията си (ВИДЕО)