Бивш ас на ЦСКА носи успех на Гьотеборг

Бивш ас на ЦСКА носи успех на Гьотеборг

Тобиас Хайнц вкара за 2:1 в дербито с АИК

Бившият футболист на ЦСКА Тобиас Хайнц отбеляза двата гола за Гьотеборг при домакинския успех с 2:1 над бившия отбор на Йоанис Питас АИК.

Хайнц даде аванс на синьо-белите в 37-ата минута. Домакините организираха страхотна атака, която норвежецът завърши с прецизен удар в левия ъгъл.

Бишвият играч на ЦСКА се разписа отново 10 минути след началото на второто полувреме. Хайнц отбеляза с изстрел от далечно разстояние, попаднал в долния десен ъгъл.

Томас Ишърууд върна едно попадение за АИК в 60-ата минута, но гостите нямаха сили да стигнат до точката. В продължението Арон Чонгвай остави АИК с 10 души на терена, след като получи втори жълт картон.

С победата Гьотеборг събра 34 точки, колкото има и АИК. Двата отбора се намират на петото и шестото място. Хайнц пък вече има 5 гола и 8 асистенции в 19 мача за Гьотеборг в първенството.

Треньорът на Северна Ирландия се закани на Италия

Селекционерът на Северна Ирландия - Майкъл О'Нийл, призна, че отборът му е искал да избегне Италия в плейофите за класиране на Световното първенство, но въпреки това изрази увереност, че неговите играчи могат да поднесат голяма изненада

Младата надежда на Айнтрахт Джан Узун привлече погледите на редица клубове от Висшата лига

Няколко от топ отборите от елита на Англия искат 20-годишния футболист

Обявиха Росарио Сентрал за шампион на Аржентина за 2025 година

Вижте подробности

Коби Мейно е готов да смени Манчестър Юнайтед с Наполи през зимата

Халфът е съгласен да премине в тима от Неапол

Инфантино: Това Световно първенство ще бъде най-великото в историята

Президентът на ФИФА с интересно изказване

Манчестър Юнайтед насочва усилията си към Адейеми от Борусия (Дортмунд)

Самият той обаче би искал да се присъедини към Арсенал

В Байерн са спокойни за бъдещето на Упамекано

Интересът към бранителя е голям, но той може да остане в клуба

Байерн се готви без капитана си, Кимих и Гнабри тренират индивидуално

"Баварците" са в трескава подготовка за двубоя с Фрайбург

Бирмингам ще вдига стадион-красавец

Ръководството на английския Бирмингам Сити представи проект за нов стадион, който трябва да бъде готов за началото на сезон 2030/2031