Бивш треньор на Лудогорец поема гранд

Бивш треньор на Лудогорец поема гранд

Дамбраускас ще работи в Кипър

Бившият старши треньор на Лудогорец (Разград) Валдас Дамбраускас поема отбора на Омония (Кипър) от новия сезон, обявиха зелените от Никозия. Договорът на литовският специалист влиза в сила от 1-и юни 20204-а година и ще бъде за два сезона.

Дамбраускас беше начело на "орлите" от Разград през цялата календарна 2021-а година и естествено, спечели шампионската титла в България. След като напусна България, той беше начело на Хайдук (Сплит), където спечели Купата на страната, както и в гръцкия ОФИ (Крит).

В момента Омония се води от временния наставник Янис Анастасиу, който ще остане в екипа на Дамбраускас след юни. Двамата ще имат комуникация до края на сезона, а също така ще говорят и по селекцията за следващия сезон.

Представяйки 47-годишния Дамбраускас, от Омония написаха: "Той работи като старши треньор в клубове от 2012-а годинна и оттогава е спечелил титли с четири отбора. Започна с Жалгирис Вилнюс, с който спечели две шампионски титли, три купи и две суперкупи. След това изведе РФС до купата, специално постижение, тъй като това беше първата титла в историята на клуба от латвийската столица Рига. След това успя да стане шампион с Лудогорец Разград, като спечели и Суперкупата, а с българския отбор се класира и за групите на Лига Европа на УЕФА, като отстрани Олимпиакос Пирея в третия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА".

В момента Омония е на 4-о място в кипърското първенство с 52 точки, на 8 от лидера и най-голям местен съперник АПОЕЛ (Никозия).

 
Ван Дайк счупи рекорд на Де Бур, той го поздрави

Защитникът вече има най-много голове с капитанската лента на Нидерландия

Манчестър Сити е готов да плати 100 милиона евро за Арда Гюлер

Манчестър Сити обмисля да привлече младия играч на Реал Мадрид Арда Гюлер, оценявайки потенциалния му трансфер на 100 милиона евро, съобщи DefensaCentral, позовавайки се на Fichajes,

Нападател на Манчестър Юн аут за месец

Нападателят на Манчестър Юнайтед - Бенямин Шешко, ще отсъства около месец поради контузията, която получи срещу Тотнъм по-рано през месеца, съобщи BBC. 

Тухел котка играчите с по-малко минути за Англия

Английският национален селекционер Томас Тухел ще проведе разговори с футболистите с по-малко игрово време за европейските вицешампиони, за да потърси евентуален път обратно за тях в състава, пише агенция Ройтерс.

Роналд Куман: Имаше много хубави моменти, но и някои лоши

Селекционерът на Нидерландия Роналд Куман бе доволен след успеха с 4:0 над Литва, който официално касира състава на Световното първенство през 2026 година.

Нагелсман: Не се огънахме под напрежението и изиграхме страхотен мач

Футболистите от националния отбор на Германия не се огънаха под натиска от напрежението и изиграха страхотен мач, заяви националният селекционер Юлиан Нагелсман след победата с 6:0 срещу Словакия в мач от световните квалификации.

Мбапе съди ПСЖ за 263 милиона евро

Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе иска 240 милиона евро обезщетение от бившия си клуб ПСЖ, съобщи "Льо Паризиен".

Последен шанс за България да вземе точка

България посреща днес Грузия в последния кръг от група Е на квалификациите за предстоящото Световно първенство през 2026 година.

ОБЗОР: Германия се класира за Мондиала с 6:0 над Словакия (ВИДЕО)

Нидерландия подпечата квотата си, Хърватия с обрат от 0:2 в Черна гора - резултати и класирания