Бившият треньор на ЦСКА поема най-големия чешки гранд?

Бившият треньор на ЦСКА поема най-големия чешки гранд?

Вижте кои са били конкурентите на Нестор Ел Маестро за поста

Бившият треньор на ЦСКА Нестор Ел Маестро най-вероятно ще поеме най-големия чешки гранд Спарта Прага. Отскоро най-титулуваният отбор в страната остана без треньор и се очаква до няколко дни на поста да бъде назначен сърбинът с английски паспорт. 
 
Негови конкуренти за позицията са били доказани имена в Чехия, като Павел Върба и Давид Холубек, но в крайна сметка ръководството е предпочело бившия наставник на ЦСКА, пишат медиите в страната. Шефовете са решили да се доверят на млад и амбициран специалист. 
 
Нестор Ел Маестро е без работа от февруари, когато изненадващо беше уволнен от "Армията". След това името му беше спрягано за австрийския гранд Аустрия Виена, но нещата се провалиха.
 
В Спарта Прага обаче нещата изглеждат сигурни, твърдят местните медии, които се позовават на източници от ръководството. Главният коз на Ел Маестро е, че е успял да изведе Спартак Търнава до титлата в Словакия след 45-годишно прекъсване и обстановката в тази част от Европа му е добре позната. 
 
Чешкият колос е най-успешният тим в страната си и е дал път на редица големи имена и като футболисти, и като треньори. В момента обаче е в сянката на Виктория Пилзен и Славия Прага и затова шефовете предприемат радикални мерки.

 

Борусия Дортмунд привлече защитник на Челси

Аарон Анселмино пристига под наем

Пафос шокира Цървена звезда и влезе в ШЛ! (ВИДЕО)

Кипърският тим ще дебютира в “турнира на богатите”

Уулвс отстрани Уест Хем за Карабао след куп обрати (ВИДЕО)

Сблъсъкът се превърна в абсолютен 5-голов трилър

ГЕРОИЧНО: Кайрат елиминира Селтик и е в ШЛ! (ВИДЕО)

Или една “приказка” за това как Давид надви Голиат…

Ювентус остана без важен защитник за мача с Интер

Ето до какво доведе глуповатата постъпка на Андреа Камбиазо

Наполи все по-усилено желае и е близо до Расмус Хойлунд

Преговорите между двата тима са в ход

Официално: Бивш капитан на Реал Мадрид подсили Леверкузен

Испанецът подписа за 2 години с “аспирините”

Лукас Васкес на тест в Байер (Леверкузен)

Испанецът е пред трансфер в Бундеслигата

Челси с оферта към Барса на стойност 50 млн. евро

Фермин Лопес е желан от "сините"