Бомба от Италия! Клоп поема Рома

Бомба от Италия! Клоп поема Рома

Бившият мениджър на Ливърпул Юрген Клоп ще застане начело на Рома, пише “Ла Стампа”.

Изданието твърди, че специалистът вече е приел офертата на “вълците” на 18 май.

Германският специалист прекара 9 успешни години на “Анфийлд”, в които се превърна в идол за феновете на Ливърпул. Под негово ръководство тимът спечели титлата в Премиър лийг, Шампионската лига, ФА Къп, “Карабао Къп”, “Къмюнити Шийлд”, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство.

След като се раздели с мърсисайдци миналото лято, Клоп стана глобален ръководител на “Ред Бул”. През последните месеци името му беше свързвано с треньорския пост в Реал Мадрид, но мястото на Карло Анчелоти на “Сантиаго Бернабеу” ще заеме Чаби Алонсо.

В Рома се надяваха да убедят Клаудио Раниери да продължи да води отбора след впечатляващия прогрес на “вълците” в хода на сезона. Ветеранът обаче остана непоколебим в решението си да се оттегли и преди броени дни беше изпратен по трогателен начин от тифозите при победата с 3:1 над Милан на “Олимпико”.

Кръг преди края на кампанията “джалоросите” заемат пето място в класирането и имат реални шансове да се класират за участие в Шампионската лига.

Очаква се през лятото Рома ще направи мащабна селекция. Търсят се нови попълнения на шест поста, като вече са набелазязани централен защитник от австрийската Бундеслига, чуждестранно крило и централен нападател, за когото се смята, че е Лоренцо Лука от Удинезе.

Модрич си намалява заплатата, за да остане в Реал

Лука Модрич е готов да намали заплатата си, за да остане в Реал Мадрид, съобщава вестник АС

Капитанът на Рома се надява, че ще остане на "Олимпико"

Лоренцо Пелегрини има договор за само още един сезон

Ханзи Флик: Барселона е луд клуб

Треньорът на Барселона - Ханзи Флик заяви, че е щастлив да работи в клуба. Специалистът пое отбора на каталунците през май 2024 година, подписвайки договор до лятото на 2026 г.

Джереми Фримпонг подписва с Ливърпул до часове

Остава официалното финализиране и обявяването на договора с Фримпонг

Хари Кейн надъхва Тотнъм за финала: Надявам се, че ще успеят да се справят

"Шпорите“ за последно спечелиха Купата на Английската лига през 2008 г.

Фрайбург направи втори трансфер в последните дни

Тимът привлече японския национал Юито Сузуки

Бивш нападател на Манчестър Юнайтед остава в Гърция

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа няма никакво намерение да търси нов клуб.

Бивш ас на ПСЖ: Има много голяма вероятност Усман Дембеле да спечели Златната топка

Бившият защитник на Пари Сен Жермен и бразилския национален отбор Тиаго Силва коментира актуалните претенденти за Златната топка.

Алаба отказал да разтрогне договора си с Реал (Мадрид)

Австриецът е сред най-високо платените играчи в отбора