Борусия (Дортмунд) има резерви за ново връщане на Санчо

Борусия (Дортмунд) има резерви за ново връщане на Санчо

Англичанинът е готов да си намали заплатата, за да акостира в тима, но не е ясно, дали ще има сделка

В щаба на Борусия Дортмунд все още не са убеден, че трябва да си върнат Джейдън Санчо за трети път, въпреки че англичанинът е готов на сериозно намаление на заплатата си, за да се завърне в Германия.

След като Челси отказа възможността да направи престоя му на "Стамфорд Бридж" постоянен по-рано тази година, бъдещето на 25-годишния футболист остава неясно. Санчо, който игра за Дортмунд между 2017 и 2021 година, преди отново да се завърне под наем през пролетта на 2024 година, отново е свързван с трансфер в Бундеслигата. Но според информации от Германия, сделката изглежда далеч от сигурна.

Журналистът от Sky Germany Патрик Бергер разкрива, че въпреки готовността на Санчо да се съгласи на сериозно намаление на възнаграждението си, ръководството на Борусия има няколко основателни съмнения.

Първата причина е самият факт, че това би било трети негов престой в клуба, а това може да бъде възприето като липса на визия и последователност в спортната стратегия на Борусия.

На второ място стои страхът от критики за липса на креативност и новаторство в трансферната политика, ако клубът отново заложи на познато име вместо да търси нови и различни решения. И трето — фактът, че нито Манчестър Юнайтед, нито Челси желаят да задържат Санчо, повдига въпроси относно настоящата му форма и способността му да играе на най-високо ниво.

Спортният директор на клуба Себастиан Кел заяви: „Джейдън постоянно се свързва с нас. Разбирам това желание. Обмисляме всичко в рамките на нашите възможности. Условията трябва да са подходящи. Определено ще направим нещо, но ще видим.“

Манчестър Юнайтед е склонен да се раздели със Санчо за сума от порядъка на 20 милиона евро, което е значително по-малко от 73-те милиона паунда, които клубът плати за него преди четири години.

Барселона хвърли око на талант от Брюж

Барселона обмисля да привлече крилото на Брюж - Джеси Бисиву

Ибрахимович подписа професионален договор с Милан

Малкият син на Златан Ибрахимович - Винсънт, който е на 17 години, подписа договор с Милан и ще играе за втория отбор на "росонерите", редом до брат си Максимилиан, обявиха от клуба, цитиран от АФП

Алегри: Наполи се защитаваше по-добре

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри изтъкна грешките в защита като основна причина за загубата с 0:2 от Наполи в полуфинала за Суперкупата на Италия

Бъдещето на Нойер става все по-несигурно

Вратарят може и да спре с футбола след края на сезона

Евертън и Уест Хем се пробват да вземат Мейну от Манчестър Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед - Коби Мейну, е все по-близо до раздяла с клуба, като интерес към него проявяват Уест Хем Юнайтед и Евертън

Байерн е близо до договорка с Упамекано и Гнабри

Леон Горетцка ще напусне след края на сезона

Мареска отхвърли слуховете, че ще поема Манчестър Сити

Мениджърът на Челси Енцо Мареска определи като “стопроцентови спекулации” появилите се вчера информации, според които е свързван като фаворит на ръководството на Манчестър Сити за мениджърския пост в клуба, в случай че Джосеп Гуардиола реши да напусне след края на сезона

Глазнер: Искахме да победим, но и виждаме от какво имат нужда младите играчи

"Всичките ни футболисти под 21 години получиха крампове в мача", каза мениджърът на Кристъл Палас

Анри подкрепи треньора на Селтик

Тиери Анри смята, че мениджърът на футболния Селтик Уилфрид Нанси може да преобърне нещата в клуба, след като французинът загуби първите си четири мача начело