Борусия Дортмунд организира изпращане на Матс Хумелс на 10-ти август

Борусия Дортмунд организира изпращане на Матс Хумелс на 10-ти август
Източник: БГНЕС

Борусия Дортмунд ще организира прощална церемония за бившия защитник на отбора Матс Хумелс

Тя ще стане по време на първата контрола от лятната подготовка на 10 август, обявиха от германския клуб.

Тогава и мъжкият и женският тим на клуба ще играят приятелски двубои срещу съответните селекции на италианския Ювентус.

Церемонията в чест на шампиона от Мондиал 2014 с Германия Хумелс се ще състои между двата мача.

Защитникът наскоро прекрати кариерата в професионалния футбол, след като приключи сезона с италианския Рома.

Матс Хумелс игра за Борусия Дортмунд от 2008-а до 2026 година и отново от 2019-а до 2024 година. Той обаче не получи предложение за нов договор след сезон 2023/2024.

Хумелс натрупа общо 508 мача за клуба от Дортмунд, а в кариерата си спечели пет титли в Бундеслигата и три Купи на Германия с Байерн Мюнхен и Борусия.

През следващия сезон той ще работи като анализатор за интернет платформата Amazon Prime Video.

Спалети много щастлив след успеха над Болоня

Треньорът на Ювентус Лучано Спалети не скри задоволството си след успеха с 1:0 над Болоня

Компани: В друг мач щяхме да вкараме четири гола

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани изрази разочарованието си от равенството 2:2 срещу Майнц

Сериозни сблъсъци между феновете на Дженоа и Интер (ВИДЕО)

Сблъсъци между фенове на Дженоа и Интер избухнаха пред стадион „Луиджи Ферарис“ малко преди началото на срещата от 15-ия кръг на Серия А, в резултат на което бяха ранени трима полицаи.

Реал Мадрид надви трудно Алавес и спаси Шаби Алонсо (ВИДЕО)

Реал Мадрид победи Алавес като гост с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига

Ювентус излъга Болоня и е в подножието на топ 4 (ВИДЕО)

Ювентус постигна много ценна победа с 1:0 в гостуването си на Болоня от 15-ия кръг на Серия А

Франк: Трябва да сме по-постоянни

Мениджърът на Тотнъм Томас Франк не можа да скрие раздразнението си, след като надеждите му за трета поредна победа за първи път, откакто пое поста, бяха разбити при загубата във Висшата лига с 0:3 от Нотингам по-рано днес

Гуардиола: Много неща трябва да се подобрят

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола похвали устойчивостта на отбора си при победата с 3:0 срещу Кристъл Палас, но каза, че Сити все още не си е свършил работата, въпреки че намали разликата с лидера в първенството Арсенал

Изненада: Селтик загуби финала за Купата на Лигата (ВИЕДЕО)

Сейнт Мирън победи Селтик с 3:1 във финала за Купата на Лигата на Шотландия и завоюва този трофей за втори път в историята си

Официално: Овиедо уволни втори треньор през този сезон

Луис Карион последва съдбата на Велко Паунович