Борусия пребори трудно Фрайбург, класика за Лайпциг (ВИДЕО)

Дортмунд премина през няколко обрата, за да вземе трите точки

Борусия Дортмунд сложи край на лошата серия от две поредни равенства, побеждавайки Фрайбург като гост с 4:2 в изключително драматичен сблъсък от 4-ия кръг на Бундеслигата.

На „Европа-Парк“ гостите започнаха по-добре и в 11-ата минута закономерно поведоха в резултата. Юлиан Бранд центрира добре от ъглов удар, като в далечния край на наказателното поле най-високо скочи Матс Хумелс и с глава порази вратата на Ноа Атуболу.

В 45-ата минута игра с ръка на футболист на Фрайбург в наказателното поле бе подмината от съдията Тобиас Щилер. В третата минута на добавеното време Винченцо Грифо центрира прекрасно от пряк свободен удар, намирайки Лукас Хьолер, който от десетина метра с глава прати топката в мрежата на „жълто-черните“.

Импулсът в играта на Фрайбург помогна на тима да стигне до втори гол още преди изтичането на първата част. В 6-ата минута на продължението Грифо отново центрира много класно от пряк свободен удар, като този път защитата на Дортмунд изпусна Никлас Хьофлер, който повтори упражнението отпреди 3 минути и с глава вкара топката в мрежата на гостите.

Точно след час игра Дортмунд изравни, като Никлас Фюлкруг пусна пас по конец към дониел Мален, който излезе на добра позиция в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата – 2:2.

Нещата за тима на Кристиан Щрайх се усложниха неимоверно в 82-ата минута, когато един от голмайсторите – Никлас Хьофлер, получи червен картон за много грубо нарушение срещу Марсел Забицер.

В следващите минути Дортмунд натисна и 2 минути преди края на редовното време вкара трети гол. Точен бе Матс Хумелс, който бе най-съобразителен при един карамбол в наказателното поле и вкара топката в мрежата.

След третото попадение гардът на домакините спадна и в добавеното време на мача се разписа и Марко Ройс, който получи топката от Мариус Волф и възползвайки се от свободното пространство, порази вратата на Фрайбург, оформяйки крайния резултат. С този успех тимът на Един Терзич излезе на 7-о място във временното класиране на Бундеслигата с 8 точки, докато Фрайбург е 9-и с 6 точки в актива си.

По същото време РБ Лайпциг имаше далеч по-лесен мач и с класическото 3:0 надви Аугсбург. Симонс и Опенда вкараха в рамките на 4 минути между 7-та и 11-та, а класическото 3:0 беше оформено още в 27-та минута от Раум.

От там насетне "биковете" просто контролираха мача и взеха залужена победа.