Борусия увеличава капитала си, за да намали клубните дългове

Борусия увеличава капитала си, за да намали клубните дългове

Дортмунд е единственият футболен клуб в Бундеслигата, вписан в борсата

Германският футболен клуб Борусия Дортмунд ще се опита да увеличи капитала на отбора през борсата и да влее свежи  114.4 милиона евро в касата, за да намали дълговете си и да осигури финансов комфорт.
 
Дортмунд е единственият футболен клуб в Бундеслигата, вписан в  борсата. През 2005 година "жълто-черните" бяха много близо до  банкрут, но се измъкнаха и сега се намират в стабилно състояние.
 
Това се случи най-вече благодарение на успехите на терена, като тимът от Дортмунд стана шампион през 2011 и 2012 година,  спечели купата през 2012 и игра финал в Шампионската лига през  2013.
 
Принос имат също основните спонсори - компанията за  производство на химични елементи "Евоник", концернът за спортна  екипировка "Пума" и застрахователната компания "Сигнал Идуна",  която закупи името на "Вестфален щадион". Всички те се съгласиха да увеличат своя дял в Борусия.
 

Според информации в германските медии, близо 40 милиона евро от парите при увеличаването на капитала ще бъдат изплатени на  кредитори, за да бъде намален и дългът на Борусия./ 

Артета след равенството с Уулвърхямптън: Можем да обвиняваме само себе си

Мениджърът на английския футболен клуб Арсенал Микел Артета призна, че отборът му може единствено да обвинява себе си за изпуснатата преднина от два гола при равенството 2:2 срещу последния във Висшата лига Уулвърхямптън.

"Вълците" ухапаха Арсенал в края и оставиха Сити в битката за титлата (ВИДЕО)

Лидерът във Висшата лига Арсенал преживя истински кошмар при гостуването си на последния в класирането Уулвърхемптън, завършвайки наравно 2:2

Брюж и Атлетико (Мадрид) завъртяха спиращо дъха зрелие с цели шест гола в Белгия (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха 3:3

Кошмар за Интер в Норвегия: Бодьо/Глимт победи с 3:1 (ВИДЕО)

"Нерадзурите" с голям пасив за наваксване в Италия

Милан и Комо не се победиха на "Сан Сиро", Менян допусна непростима грешка (ВИДЕО)

Алегри бе изгонен по време на мача

Виляреал спечели отложеното регионално дерби с Леванте и излезе трети в Ла Лига (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" победи с 1:0