Бове ще се оперира в понеделник, ще имплантира дефибрилатор

Бове ще се оперира в понеделник, ще имплантира дефибрилатор

Италианският халф ще напусне Фиорентина, заради състоянието си

Едоардо Бове, младият полузащитник на Фиорентина, неохотно се съгласи да се подложи на операция за вътрешен дефибрилатор, решение, което на практика ще сложи край на кариерата му на играч в Италия. Това развитие отразява ситуацията, пред която е изправен Кристиан Ериксен, който трябваше да напусне Интер след подобен инцидент по време на Евро 2021.

Според съобщенията на Calciomercato операцията е насрочена за понеделник, 9 декември. След процедурата Bove планира да посети Viola Park, за да се сбогува със своите съотборници, както беше потвърдено от неговия колега Dodo в скорошен поток на Twitch.

22-годишният сега е изправен пред предизвикателно пътуване, както физически, така и психологически. Решаваща част от този процес ще включва дискусии за прекратяване на договора му с Рома, тъй като технически той все още е техен играч. Фиорентина имаше задължение да купи клауза в сделката му за наем, зависеща от определен брой изяви – праг, който няма да бъде спазен поради тези непредвидени обстоятелства.

Въпреки че Бове може да успее да възобнови футболната си кариера на най-високо ниво от сезон 2025/2026, сигурно е, че той никога повече няма да играе в италианската лига. Този злощастен обрат на събитията, който за щастие не завърши с трагедия, също означава, че Фиорентина ще трябва да се върне на трансферния пазар през предстоящия зимен прозорец, за да запълни празнината, оставена от напускането на Бове.

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси