Божинов спечели дузпа за обрат срещу Напредак (ВИДЕО)

Българският нападател уцели и греда при победата с 3:2 на Партизан

Валери Божинов игра 86 минути за Партизан при драматичната победа с 3:2 над Напредак Крушевац в мач от 17-ия кръг на сръбската Суперлига.

30-годишният нападател спечели дузпа и изкара червен картон на Никола Лекович от състава на гостите. "Гробарите" изоставаха с 0:2 и бяха с човек по-малко до 55-ата минута. Божинов също така можеше и да се разпише, но ударът му срещна напречната греда.

Гостите поведоха чрез Марко Гобельич в 20-ата минута, а Алекса Вуканович удвои в 42-ата.

В продължението на първата част обаче 24-годишният бразилски полузащитник на Партизан върна едно попадение, а в 55-ата минута отново той се разписа от 11-метров наказателен удар, спечелен от българския нападател.

Шест минути преди края на срещата Ален Стеванович направи пълен обрат в полза на "черно-белите".

Малко по-късно Божинов бе заменен, но въпреки това Партизан записа четвърта поредна победа и вече има актив от 38 точки, на три зад Цървена звезда, но с мач повече от "звездашите". Тимът на Напредак пък остана на четвърта позиция с 31 пункта.