Брентфорд остана без още един нападател

Брентфорд остана без още един нападател

След Игор Тиаго, тежка травма получи и Уиса

Нападателят на Брентфорд Йоан Уиса ще отсъства за няколко месеца от терените поради контузия в глезена, разкри мениджърът Томас Франк.

28-годишният национал на ДР Конго, който е роден във Франция, получи травмата при загубата на Брентфорд с 1:2 от Манчестър Сити в събота.

Уиса вкара най-бързия гол за сезона във Висшата лига на стадион "Етихад", откривайки резултата само 22 секунди след началния съдийски сигнал, преди нападателят на Сити Ерлинг Холанд да отбележи две попадения и да подсигури победата за "гражданите".

"За съжаление, новината за Уиса не е добра. Изглежда има контузия, от която ще се възстановява няколко месеца", каза Франк, цитиран от уебсайта на Брентфорд.

"Много е разочароващо. Говорихме за многото ни контузии миналата година. Надявам се, че няма да трябва да говоря твърде много за това този сезон, а може би вече го направих. Нямахме късмет с Игор (Тиаго), нямахме късмет с (Арън) Хики, а след това дойдоха контузиите на Матиас Йенсен и Йоан Уиса, така че това определено е разочароващо, но е част от футбола. Продължаваме напред и ще намерим решения", коментира още мениджърът на Брентфорд.

Йоан Уиса, който се присъедини към английския тим от френския Лориен през 2021 година, отбеляза три гола в четири мача от Висшата лига през този сезон.

"Той направи много добър сезон миналата година и мислех, че започна много добре тази година. Просто беше много важен за нас и ще остави дупка, но отново ще намерим решение", добави Томас Франк, който остана без втори нападател, след като привлеченият за заместник на напусналия Айвън Тони бивш ас на Лудогорец Игор Тиаго също е с контузия.

Изненада: Челси взима бившия капитан на Ливърпул

Челси работи по привличането на полузащитника Джордан Хендерсън от Брентфорд, твърдят медиите на Острова

Влахович е най-скъп сред свободните агенти

До края на летния трансферен прозорец в големите европейски първенства остава малко повече от месец, а на пазара все още има редица сериозни имена без договори

Борусия Дортмунд изпревари Милан за гръцки талант

От Борусия (Дортмунд) са постигнали споразумение с Генк за привличането на атакуващия халф Константинос Карецас, съобщават редица източници

Малдини и Леонардо хвърлиха оставки 17 дни след назначаването си

Новият курс в Италианската футболна федерация (FIGC) приключи, преди дори да е започнал реално

Университатя предупреди феновете на Левски: Билетите ви ще бъдат анулирани

Университатя Крайова излезе с официално съобщение към привържениците на Левски преди реванша между двата отбора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига

Тиаго Мота е фаворит за селекционер на Италия

Преговорите с 43-годишния специалист вече са в ход