Бруно: Дано Аморим повтори в Юнайтед нещата от Спортинг

Бруно: Дано Аморим повтори в Юнайтед нещата от Спортинг

"Надявам се това е подходящият момент той да донесе своята енергия", заяви капитанът на "червените дяволи"

Капитанът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш вярва, че новият мениджър на отбора Рубен Аморим може да има същото огромно влияние на "Олд Трафорд", каквото специалистът имаше в португалския Спортинг Лисабон. 39-годишният Аморим пристигна на тренировъчната база на Юнайтед в понеделник, ден след последния си мач със Спортинг, в който постигна успех с 4:2 над Брага в португалското първенство.

Това беше 11-ата поредна победа за Спортинг, който ще опита да дублира титлата си в два поредни сезона за първи път от 50-те години на миналия век.

"Надявам се той да направи същото тук, защото знаете, че понякога човек може да промени енергията на дадено място, ако е подходящият момент", каза Фернандеш пред репортери в Англия, цитиран от агенция "Ройтерс".

"Надявам се това е подходящият момент той да донесе своята енергия, своите качества и познания за футбола, защото направи нещо наистина, наистина специално в Спортинг", каза още португалският футболист.

"Ако някой се съмнява в това, става дума просто за поглед към миналото. Минаха около 20 години за Спортинг без да триумфира в лигата, а той я спечели два пъти с наистина млад отбор, в момент на промяна", продължи Бруно Фернандеш.

Аморим беше привлечен в Манчестър Юнайтед, след като бившият вече мениджър Ерик тен Хаг беше уволнен на 28 октомври след поредица от лоши резултати.

На феновете може да се наложи да бъдат търпеливи в очакване да видят как Манчестър Юнайтед разбива съперниците си, но Фернандеш подкрепи Аморим да намери начин да оформи тима в неговия стил.

"Той е наистина умен мениджър, който направи добри неща за Спортинг тактически. Очевидно, както винаги казваме, не можете да донесете или трансформирате това, което той направи в Спортинг тук, защото има различни футболисти, има различни начини на игра и всичко оставало", добави Фернандеш.

Първият мач на Рубен Аморим начело на Манчестър Юнайтед ще бъде двубоят от Висшата лига като гост на Ипсуич на 24 ноември.

Снимка: БГНЕС

Ван Дайк: Променяме се, а това отнема време

Капитанът на Ливърпул Вирджил ван Дайк признава, че критиките към отбора и него в частност този сезон са оправдани, защото тимът не оправдава високите очаквания - още повече след като спечели титлата

Томас Франк не знае дали капитанът му ще остане в Тотнъм

Мениджърът на Тотнъм Хотспър - Томас Франк, потвърди, че Кристиан Ромеро запазва капитанската лента, но призна, че няма представа дали защитникът ще бъде в клуба през следващия сезон

Аталанта се наложи с класика над Ювентус за Купата (ВИДЕО)

Лучано Спалети претърпя най-голямата си загуба начело на “бианконерите”

Атлетико (М) разгроми Бетис за Купата на Краля (ВИДЕО)

“Дюшекчиите” си тръгнаха от Андалусия с гръмкото 5:0

Българин преминава в лидера в Косово

Станислав Петков с ново предизвикателство пред себе си

Лестър Сити е наказан с отнемане на 6 точки

Причината е нарушаване на финансовия феърплей