3. Бруно спаси Юнайтед от нов резил, но топ 4 остава далеч (ВИДЕО)

Бруно спаси Юнайтед от нов резил, но топ 4 остава далеч (ВИДЕО)

"Червенитв дяволи" с трудно 2:2 при гостуването си на Борнемут

Манчестър Юнайтед не успя да победи Борнемут, завършвайки 2:2 в гостуването си на „Виталити Стейдиъм“ от 33-ия кръг на Висшата лига.

След този хикс Борнемут събра 42 точки на 12-ото място, докато Манчестър Юнайтед е седми с 50 точки в актива си.

„Черешките“ първи нанесоха съкрушителен удар, като в 16-ата минута Маркос Сенеси намери Доминик Соланке. Той проби към наказателното поле, а младият защитник Уили Камбуала допусна грешка, като позволи нападателят да го финтира и да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Андре Онана.

Точно след изтичането на половин час игра „червените дяволи“ изравниха. Алехандро Гарначо подаде към Бруно Фернандеш. Шутът на португалецът бе блокиран, но топката се върна при осмицата и той от воле този път не сгреши и прати топката в мрежата.

В 36-ата минута обаче, Борнемут отново поведе в резултата. Сенеси намери Джъстин Клуйверт на лявото крило, той нахлу в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл остави Онана безпомощен.

Ман Юнайтед успя за втори път да изравни! В 64-ата минута Адам Смит игра с ръка в наказателното поле и съдията Тони Харингтън посочи бялата точка. Зад топката застана Бруно Фернандеш и преодоля Нето за 2:2 в 65-ата минута.

В добавеното време на мача Камбуала фаулира Раян Кристи и съдията отсъди дузпа за Ман Юнайтед, но след това промени решението си, защото нарушението не бе в наказателното поле и до драматичен победен гол не се стигна.