Буфон категорично забранил Моуриньо да поема Италия

Буфон категорично забранил Моуриньо да поема Италия
Източник: БГНЕС

Името на треньора на Фенербахче - Жозе Моуриньо, е било сериозно обсъждано като потенциален нов селекционер на Италия

Това обаче не се е случило заради вето, наложено от Джанлуиджи Буфон, съобщи „La Reppublica“.

Бившият вратар, който в момента е мениджър на „Скуарда Адзура“, е бил на мнение, че Италия се нуждае от друга важна фигура, за да съживи отбора и Жозе не е подходящ за ролята. Макар Италия да спечели Евро 2020, има сериозни проблеми със Световните – през 2010 и 2014 отпадна в групите, а през 2018 и 2022 дори не се класира, след като стана шампион през 2006.

Анализът за привличането на Моуриньо обаче не е бил направен от Федерацията, а от генералния спонсор на „адзурите“ – Адидас. Компанията е смятала Специалния като синоним на добри резултати и добър избор и за двете страни, но в крайна сметка до такъв ход не се стигна.

Не само Буфон се е оказал пречка за „трансфера“ на Моуриньо. Според информацията, Фенербахче не е улеснил преговорите. Турският гранд е искал солидна компенсация в размер на няколко милиона евро и в крайна сметка позицията бе заета от легендарния Гатузо.

Байерн Мюнхен се насочва към Луис Диас

Луис Диас изглежда е новата топ цел на трансферния пазар за Байерн Мюнхен в търсенето на ляво крило

Ричарлисон потегля към Галатасарай

Нападателят на Тотнъм Ричарлисон е пред трансфер в турския гранд Галатасарай, твърди вестник “Сън”

Ливърпул е все по-близо до Марк Гехи от Кристъл Палас

Ливърпул е в напреднали преговори с Кристъл Палас за трансфер на Марк Гехи

Шеф на Брентфорд: Мбемо е щастлив да остане още една година

Спортният директор на Брентфорд Фил Джайлс коментира ситуацията около евентуалния трансфер на Брайън Мбемо в Манчестър Юнайтед

Възстановяването на Кирил Десподов върви отлично

В ПАОК са доволни от последните медицински тестове

Байерн Мюнхен официално даде 10-ката на Мусиала

Звездата на Байерн Мюнхен - Джамал Мусиала, официално ще играе с фланелка с номер “10” след края на Световното клубно първенство, потвърдиха от клуба

Лийдс води конкурент на Илия Груев от Ювентус

Ювентус почти не е разчитал на Дъглас Луиз на Световното клубно първенство и трансфер в Лийдс на Илия Груев може би съвсем скоро ще е на хоризонта за бразилеца, пишат в Италия.

Халф си тръгна от Апоел БШ преди Левски

Апоел Беер Шева, който ще бъде съперник на Левски в първия квалификационен кръг на Лига Европа, се раздели с полузащитника Рой Гордана

Тудор засипа с похвали Лука Модрич

Треньорът на Ювентус – Игор Тудор, не пропусна да похвали своя сънародник от Реал Мадрид – Лука Модрич, в навечерието на мача между двата отбора на Световното клубно първенство