Бундеслига: Гираси качи Щутгарт на върха с хеттрик, Лайпциг изтърва 2 дузпи срещу Бохум (ВИДЕО)

Вижте и как се развиха срещите днес

Щутгарт излезе временно начело в Бундеслигата, след като тимът на Нико Ковач направи пълен обрат срещу Волфсбург, за да спечели с 3:1. Хеттрик на Гираси донесе трите точки на "швабите", които вече имат 18 пункта, докато "вълците" са 7-и с 12 точки.

Първото опасно положение бе в 25-ата минута, когато Серу Гираси прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Девет минути по-късно гостите поведоха с гола на Яник Герхард.

През второто полувреме Щутгарт наложи по-високо темпо на игра. В 59-ата минута Хироки Ито стреля от далечно разстояние, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Пет минути по-късно започна шоуто на Гираси, който отправи удар от точката на дузпата. В 79-ата минута нападателят отбеляза втория си гол в срещата, след като реализира сам срещу вратаря на Волфсбург. Само три минути по-късно Гираси оформи своя хеттрик след удар в десния ъгъл на вратата на гостите.

След паузата за националните отбори, Щутгарт гостува на Унион Берлин, докато Волфсбург приема Байер Леверкузен.

РБ Лайпциг допусна домакинска грешка срещу Бохум, след като двубоят завърши 0:0. "Биковете" изпуснаха две дузпи в хода на срещата, като в грешници се превърнаха Шави Симонс и Емил Форсберг.

Дармщад победи като гост Аугсбург с 2:1.

Мбапе: Откривам нова страница, развълнуван съм