Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Една от звездите на Интер Хакан Чалханоглу призна, че "не може да забрави" стореното от феновете на Милан след трансфера му при "нерадзурите" и заяви, че титлата в Серия А е "отмъщение", което той е заслужавал да получи.

"Щастлив съм и горд, че изпълних такава изключителна цел. Много искахме втората звезда и заслужихме това постижение с изключителната работа, която свършихме заедно", коментира Чалханоглу пред италианския вестник Il Giornale, след като Интер си гарантира 20-а титла от Серия А с победа над големия си съперник Милан с 2:1. Турският национал игра за Милан преди трансфера си в Интер през 2021 година.

"Гледах няколко пъти видеа от празненствата ни с феновете и все още не мога да повярвам. Такава голяма радост беше, че не може да бъде описано", добави Хакан Чалханоглу.

Той отговори на обидите от привърженици на Милан в социалната мрежа Инстаграм минути след триумфа на Интер. Опитният полузащитник е на прицела на феновете на Милан от присъединяването си към Интер със свободен трансфер.

"Винаги съм работил в мълчание и страдах доста. Единствената ми цел е да давам най-доброто от себе си в този изключителен отбор. Победата над Милан и успехът за титлата бе страхотно отмъщение за мен заради страданието, което изпитах, когато пристигнах и загубихме титлата. Не мога да забравя какво феновете на Милан направиха на мен и семейството ми, но знаех, че всичко ще приключи добре. Да спечеля титлата и то в дербито е най-голямото удовлетворение", каза още Чалханоглу.

Той реализира 25 гола в 132 мача за Интер до момента, а титлата в Серия А е шестият му трофей с клуба след две Купи на Италия и три Суперкупи на страната. През настоящия сезон той отбеляза 11 гола и 3 асистенции в 29 двубоя от първенството.

Турският национал има договор с Интер до юни 2027 година.

Последният танц: Бускетс и Алба “окачиха бутонките”

Двете испански легенди споделят заедно почти целия си футболен път

ПСЖ “писа петица” на Рен (ВИДЕО)

Парижани остават на точка зад лидера Ланс

Атлетик (Билбао) победи Атлетико в късна драма (ВИДЕО)

Втора поредна загуба за “дюшекчиите”

Салах избухна срещу ситуацията си в Ливърпул

Египтянинът даде интервю по темата

Хари Кейн влезе в Топ 5 на Бундеслигата

Хари Кейн отново впечатли с изявите си за Байерн Мюнхен, записвайки хеттрик при разгромната победа с 5:0 над Щутгарт в 13-ия кръг на Бундеслигата.

Барселона победи Бетис в шоу с 8 гола (ВИДЕО)

Феран Торес се отличи с “хеттрик” за успеха

ДРАМА! Лийдс стигна до точката срещу Ливърпул - 3:3 (ВИДЕО)

Илия Груев и компания наваксаха пасив от 0:2 и 2:3

ОБЗОР: Интер излезе начело в Серия А (ВИДЕО)

Интер Милано постигна убедителна победа над Комо с 4:0. По този начин поне временно "нерадзурите" излязоха на първо място в класирането, преди мачовете на Милан и Наполи утре и в понеделник.

Прекъснаха мач в Чемпиъншип заради починал фен

Домакинският мач на Чарлтън Атлетик срещу Портсмът в Чемпиъншип бе прекъснат заради спешна намеса на медицинския екип на трибуните, като след това от клуба от Лондон съобщиха, че фен е починал в болницата, предаде Ройтерс.