Чеферин: Наказанието срещу Сити беше правилно

Чеферин: Наказанието срещу Сити беше правилно

Президентът на УЕФА защити решението на централата

Разследващите органи на УЕФА са взели правилно решение да извадят Манчестър Сити от европейските клубни турнири преди четири години, след като установили, че английският клуб е нарушил правилата за финансов феърплей, каза президентът на Европейската футболна централа Александър Чеферин.

Сити получи двегодишно отстраняване през февруари 2020 година, но наказанието беше отменено от Спортния арбитражен съд (КАС) през юли същата година.

КАС установи, че някои от предполагаемите нарушения са „недоказани“, докато други са с изтекла давност. Глобата на клуба за отказ да сътрудничи на разследващите беше намалена от КАС до 10 милиона евро.

Чеферин обаче е уверен, че УЕФА е действала правилно в този случай.

"Знаем, че бяхме прави. Не бихме взели това решение, ако не смятахме, че сме прави", каза Чеферин пред "Дейли Телеграф".

„Като съдебен адвокат от 25 години знам, че понякога печелите дело, което сте сигурни, че ще загубите“, добави той.

"И понякога губиш дело, когато си сигурен, че печелиш... Трябва да уважаваш решението на съда. Не искам да говоря за случая в Англия. Но вярвам, че решението на нашия независим орган беше правилно."

Случаят в Англия, споменат от Чеферин, е решението на Висшата лига през февруари миналата година да сезира Сити пред независима комисия по обвинения в повече от 100 нарушения на финансовите правила на шампионата.

От Сити заявиха, че очакват с нетърпение да представят "неопровержими доказателства" на комисията срещу повдигнатите обвинения.

Изпълнителният директор на Висшата лига Ричард Мастърс каза на комисията по култура, медии и спорт миналата седмица, че е определена дата за изслушване, но не назова коя е тази дата.

РЕШЕНО: Ливърпул гони Салах през януари

Вижте подробности

Как ще завърши авантюрата на Челси в Бергамо

“Сините” в търсене на важни три точки в Шампионска лига

Интер посреща разклатения Ливърпул в Шампионската лига

Девет сблъсъка под европейските прожектори тази вечер

Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.