Чеферин за Суперлигата: Темата за мен е приключена

Чеферин за Суперлигата: Темата за мен е приключена

„Сигурен съм, че ще спечелим в съда“, посочи шефът на УЕФА

Президентът на УЕФА Александър Чеферин е доволен, че проектът за Суперлигата е претърпял провал.

"Нямаше нищо "супер" в тази Суперлига и логично историята приключи. Сега могат да правят каквото си искат. Това е тяхна работа. Сигурен съм, че и юридически, и морално, УЕФА е права. Сигурен съм, че ще спечелим в съда", каза Чеферин, цитиран от Скай Спорт Италия.

"Те твърдят, че УЕФА държи монопол, а ние вярваме, че УЕФА няма монопол. Ако желаят, могат да играят в свои турнири, но е странно, че искат да създадат свой собствен турнир и в същото време искат да продължат да играят в нашите. За мен обаче това е затворена тема. Може би някой от тях продължава да настоява за този проект. Но има хора, които все още твърдят, че земята е плоска", каза Чеферин.

Както е известно през април 2021 година 12 европейски клуба обявиха създаването на Европейската Суперлига. В него влизаха испанските Реал, Атлетико, Барселона, италианските Милан, Интер, Ювентус, както и английските Арсенал, Челси, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Тотнъм. По-късно повечето клубове оттеглиха подкрепата си след негативни реакции сред футболната общественост.

Ван Дайк постави целта пред Ливърпул във Висшата лига

Капитанът на “червените” призова за постоянство в остатъка от сезона

Арда Гюлер даде отговор за скандалното разкритие около него

“С тъга прочетох…”, започва написаното от полузащитника на Реал Мадрид

Спалети няма да говори преди дербито с Интер

Ювентус се готви за един от най-важните си мачове за сезона срещу Интер в Дерби д’Италия в събота вечер, но старши треньорът на „бианконерите“ Лучано Спалети реши да пропусне обичайната си пресконференция преди сблъсъка от Серия А

Алегри предупреди: Трябва да внимаваме срещу Пиза

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри очаква трудно гостуване срещу предпоследния в класирането Пиза от 25-ия кръг в Серия А

Играч на Черно море с нов отбор в Турция

Фелипе Кардосо подписа договор с отбора от турската Първа Суперлига Истанбулспор.

Нотингам Форест в разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън

Нотингам Форест започна разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън Витор Перейра, след като Шон Дайч бе уволнен само 114 дни след поемането на отбора.