Чех ще свири Лудогорец – Фенербахче

35-годишният Ондржей Берка ще е арбитър в Разград

35-годишният Ондржей Берка ще ръководи срещата между Лудогорец и Фенербахче от група Н на турнира Лига на Конференциите, която ще се проведе в четвъртък (9-и ноември) от 22:00 часа.

Берка е един от младите международни рефери в Чехия и се ползва със сериозен толеранс от местната футболна федерация.

Помощници край страничните линии ще бъдат неговите сънародници Иво Надворник и Матей Вълчек, а четвърти съдия – Ондржей Пеканец.

Дамир Стрипкович от Хърватия е делегат на УЕФА, а Кристин Якобсон от Исландия е изпратен като съдийски наблюдател.

Берка е съдия в Европа от 2021-а година, а пет сезона по-рано го вкарват в ранглистата на чешката елитна дивизия. Все още няма мачове в Шампионската лига, както и в групите на Лига Европа.

Ръководил е квалификации във втория клубен турнир, както и най-много мачове в Лигата на Конференциите. Има мач в Европейските квалификации тази година (Естония - Азербайджан 1:1), както и доста срещи в младежката Шампионска лига и при юношеските национални отбори.

Прави впечатление, че в чешкото първенство е показал 18 червени картона, но на международно ниво трудно гони футболисти. А в Разград е идвал като четвърти съдия на мача Лудогорец – Валур (Исландия) в Лига Европа през 2019-а година.

Артета и Сака щастливи след успеха в дербито

Вижте какво казаха от лагера на Арсенал след 3:2 над Тотнъм

Гуардиола: Титлата още е далеч

"Мисля, че Арсенал няма да загуби точки, знаем какво трябва да направим"

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)