Нидерландският атакуващ халф е дал ясно да се разбере, че иска да напусне „биковете“, разочарован от отсъствието на Шампионска лига през следващия сезон, и е настроен положително към трансфер в посока „Стамфорд Бридж“.
Германският клуб, който придоби Симонс от Пари Сен Жермен миналото лято срещу 50 милиона евро, сега е поставил цена от около 70 милиона, надявайки се да реализира поне 20 милиона евро печалба.
От Челси обаче не са склонни да платят исканата сума, особено след като вече са инвестирали близо 244 милиона евро в нови попълнения това лято. Разговорите между двете страни продължават активно, като лондончани обмислят възможността да включат Карни Чуквуемека като част от сделката, допълва пък Флориан Платенберг от Sky Sports Germany. Младият полузащитник бе преотстъпен на Борусия Дортмунд през изминалия сезон, но германският гранд не пожела да го закупи.
От лагера на РБ Лайпциг проявяват интерес към Чуквуемека и не е изключено да приемат подобно предложение в потенциалната сделка за Симонс.