Челси матира Фулъм с два гола за една минута и се върна към победите (ВИДЕО)

Мудрик вкара първия си гол за "сините" откакто пристигна в клуба

Челси записа първа победа в гостуване през този сезон, след като се наложи с 2:0 в лондонското дерби с Фулъм.

Многомилионната покупка Михайло Мудрик най-после откри головата си сметка за "сините" близо 9 месеца след присъединяването си към отбора.  Украинецът се разписа в 18-ата минута, след като отлично овладя на гърди центриране отляво на Колуил и хладнокръвно порази вратата.

Веднага след подновяването на играта Фулъм допусна груба грешка в защита, Армандо Броя беше изведен зад защитата и покачи на 2:0. През второто полувреме Челси пропусна да победи по-убедително и Маатсен удари гредата, а добавката на Енцо Фернандес беше спасена от Лено.

До края гостите спокойно удържаха преднината си, докато Фулъм нямаше с какво да се противопостави. Проблемът за Маурисио Почетино дойде в самия край, когато рекордното попълнение Мойсес Кайседо напусна контузен.

Челси се изравни по точки с днешния си съперник и вече е 11-ти в таблицата с 8 пункта.