Челси на полуфинал в Англия (ВИДЕО)

Кирън Трипиър с нова чутовна издънка за Нюкасъл

Челси е на полуфинал за Карабао Къп в Англия след драматичен успех с дузпи срещу Нюкасъл след 1:1 в редовното време. Късен гол на резервата Михайло Мудрик в добавеното време доведе до изпълнения от бялата точка, след като преди това Калъм Уилсън бе дал аванс на гостите. През целия мач "сините" държаха инициативата, но страдаха в заключителната третина на терена. Решаващият момент бе смяната за "свраките" на почивката, когато в игра се появи Кирън Трипиър. От седмици насам десният бек се намира в кошмарна форма, а това продължи и на "Стамфорд Бридж". Националът на Англия сгреши за изравнителното попадение на домакините, а после изпусна и дузпа при успеха на лондончани с 4:2.

Двубоят започна с осезаем домакински натиск, като "сините" опитаха всичко, за да достигнат до ранно попадение. Хубава атака на Челси още в 6-ата минута намери Конър Галахър на границата на наказателното поле на "свраките", а последвалият техничен удар намери напречната греда.

Последвалият отговор на гостите бе болезнен за "сините". В 15-ата минута серия безумни грешки доведоха до попадение за Нюкасъл. Първо пас Леви Колуил пред наказателното поле на "черно-белите" към центъра не успя да достигне до Кайседо, който не я овладя, а последвалата бърза контраатака намери Калъм Уилсън, който се възползва от нескопосано отиграване на Беноа Бадиашвил и останал очи в очи със стража на "сините", последвалият удар с външен фалц на офанзивния халф влетя в мрежата.

В 27-ата минута Рахим Стърлинг успя да навлезе в наказателното поле на съперника, след което стреля технично към далечния ъгъл на Дубравка, но ударът излезе в аут. Само 60 секунди по-късно бившият играч на Сити направи още един пропуск, след като от няколко метра стреля силно, но Бруно Гимараеш се хвърли самопожертвователно, за да блокира удара.

Четвърт час преди края на полувремето Маурисио Почетино бе заставен да заменя контузения Енцо Фернандес с Армандо Броя. На полувремето и мениджърът на госите Еди Хоу прибегна до промени - Кирън Трипиър се появи на мястото на Емил Крафт, Дан Бърн замени Свен Ботман, а в 52-ата минута Мат Ричи зае мястото на контузения Антони Гордън.

Последваха минути, в които Челси продължи да диктува събитията на терена, но не и да създава ситуации, с които да постави под напрежение Дубравка, а времето минаваше.

Въпреки преимуществото си, "сините" агонизираха в опита си да отправят удар. Три минути преди края на редовното време остро центриране в наказателното поле на "свраките" бе избито в последния момент от Ливраменто.

Логичното се случи в добавеното време, когато резервата Михайло Мудрик изравни, хвърляйки в екстаз "Стамфорд Бридж". Десният бек Кирън Трипиър направи нескопосан опит да спре топката с глава, но я поднесе на крака на Мудрик, който от перфектна ситуация не сгреши. Попадението доведе до дузпи, тъй като по регламент продължения няма.

При 11-метровите удари пръв изпълни Коул Палмър и не сгреши. На свой ред Калъм Уилсън изравни с хубав удар в горния ляв ъгъл.

Капитанът на "сините" Конър Галахър вкара за 2:1 с изстрел под напречната греда. Последва изпълнение на големия грешник Кирън Трипиър, намиращ се в кошмарна форма, който пропусна с удар в аут.

При третите дузпи Кристофър Нкунку заби безпощадно за 3:1. Бруно Гимараеш обаче намали на 2:3 с техничен удар в долния ляв ъгъл на Петрович.

Последва точно изпълнение и на Мудрик, което допълнително постави под напрежение "свраките". Мат Ричи стреля, а Петрович парира за място на полуфиналите.

Челси - Нюкасъл 1:1
0:1 Калъм Уилсън (15)
1:1 Михайло Мудрик (90)

ЧЕЛСИ (4-3-3): Дорде Петрович; Аксел Дисаси, Тиаго Силва, Беноа Бадиашил, Леви Колуил; Мойзес Кайседо, Енцо Фернандес, Конър Галахър; Коул Палмър, Николас Джаксън, Рахим Стърлинг

НЮКАСЪЛ (4-3-3): Мартин Дубравка; Емил Крафт,Джамаал Ласелс, Свен Ботман, Валентино Ливраменто; Жоелинтон, Бруно Гимараеш, Шон Лонгстаф;Мигел Алмирон, Калъм Уилсън, Антони Гордън